Exkluzivní sety pro DanceMAG.cz - Beat Splitterz

Exkluzivní sety pro DanceMAG.cz – Beat Splitterz

Producentská a djská dvojice Beat Splitterz, která má původ v Německu, momentálně působí převážně v moravských klubech. Jejich iniciativou vznikla ve spolupráci s Michalem Pešinou rezidentní noc ESCAPE, která patří doposud k nejnavštěvovanějším sobotním akcím v klubu Perpetuum. Díky této párty se Beat Splitterz prosadili i v klubu 7. Nebe, kde jsou vidět stále častěji. Na vystoupení po holandském dji Jacob Van Hage, byli tímto zkušeným djem označení za velké talenty. Jejich úspěchy na poli DJingu jsou vidět na serveru thedjlist.com, na kterém se pohybují v Top 50 CZ DJs.

Jejich vlastní produkce, s kterou začínají na konci roku 2011, zaznamenává první úspěchy a v dubnu 2012 je vydáván track EXPLOSION na USA labebu Living The Dream Records, kde se stává hitem a do záři roku 2012 je nejprodávanější na tomto vydavatelství. Song zároveň získal mnoho pozitivních ohlasů od českých i zahraničních DJs jako: Joaquim Phunk (AT), Blend (AT), Mejsi (CZ) a další.

Díky vydanému tracku se dvojice live představila na pražském Dance Radiu a v rámci jejich pravidelných setů We Are Beat Splitterz byl odvysílán speciální podcast na USA radiu GROOVE FOX. Jejich poslední set byl zveřejněn ve slovenském e-časopisu Wave weekly.

Další tracky, které navazují na úspěch EXPLOSION, se těší velké oblibě u djs a producentů. Můžeme je najít v tracklistu djs jako jsou např. DJane Mejsi, Michal Pešina, Joaquim Phunk (AT). Zde je možné zmínit track BOUNCE, který si již odbyl i svojí premiéru v českém éteru a to v pořadu Dance Conference na pražském Dance Radiu. Po odvysílání jim byl nabídnut remix od producenta Joaquim Punk z Rakouska, na kterém momentálně pracují.

[soundcloud url=“http://api.soundcloud.com/tracks/87431579″ params=““ width=“ 100%“ height=“166″ iframe=“true“ /]

Povězte nám, jak jste se dostali k DJingu a jaké úspěchy máte?
Jelikož Petr vyrůstal v Česku a já v Německu, tak máme různý pohled na věc. Proto jsme se rozhodli v roce 2009 o spolupráci.

Už od 15 let jsem se pokoušel o první sety a produkci, tehdy ještě s jednou z prvních verzí softwaru na djing (Native Instruments Traktor). Z velké části mě zaujala elektronická hudba a inspiroval mě můj bratr Marco Burda, který už v té době hrával v klubech v Německu. V 17 letech jsme si s kamarádem v Německu pořídili gramofony Technics a CD playery DENON a začalo učení. V te době jsme již jezdili po narozeninových oslavách jako „Mobilní DJ’s“.

U Petra to bylo podobné. Začal s kamarády pořádat první soukromé akce a nakoupili první techniku, zkoušení a učení. Už od prvního okamžiku jsem více tíhnul k house music a jsem rád, že jsem u ní zůstal. Rozhodně to bylo divoké období :-)

Společné úspěchy? Je těžké to takhle popsat. Ale myslíme si, že vydání naší první vlastní produkce EXPLOSION v Americe byl pro nás velký úspěch. Stejně tak, že jsme oficiální DJs Německého Radia www.elektrosounds.de.

Jako další úspěch vidíme podepsání smlouvy k našemu nejnovějšímu tracku BOUNCE s holandským labelem Housepital Records, který brzo vyjde a bude ke koupi ve všech Obchodech s muzikou na internetu.

Jak se Vám momentálně vůbec daří ve vašem pracovním i osobním životě?
Řekl bych, že se všechno daří skvěle. Vidíme pozitivní věci i v maličkostech.

Co vaše první vystoupení. Jaké to bylo?
Naše první společné vystoupení bylo přes všechny obavy a nervozitu dobré. Od začátku naší spolupráce nikdy nevznikl žádný problém a vždy jsme se zvládli dohodnout.

Už se Vám někdy stalo něco netradičního při vašem vystoupení?
Netradičního? Nic tak extra netradičního jsme zatím nezažili, jenom pár perliček „Zahrajete něco rytmického?“ „Můžu si do vašeho mixáku zapojit mp3 přehrávač a pustit něco?“

Pamatujete si na první desku, kterou jste si koupili?
Vašek: První desku, kterou jsem vlastnil, byla Yves LaRock – Rise Up.

Petr: Určitě to byl Gabriel & Dresden – Tracking Treasure Down.

 Chystáte nějakou zajímavou spolupráci nebo remix?
Spoluprací je rozjednáno více, ale neradi prozrazujeme něco, co není zcela konkrétní. Spíše můžeme slíbit remixy k nově chystaným trackům.

Co posloucháte ve svém volném čase? A máte nějaké koníčky?
Ve volném čase posloucháme skoro to stejné, co hrajeme. Je třeba znát písničky, co hrajeme nazpaměť. Poslechneme si rádi i Carla Coxe, deep house a ambient. A koníčky?

Vašek: Jako mé další koníčky po hudbě bych mohl zařadit upravování fotek, videí a děláním plakátů. Rád také sportuji a plavu.

Petr: Mimo hudbu a věcí kolem ní rád sleduji filmy nebo posedím s kamarády a rodinou.

Kdy vás mohou fanoušci slyšet naživo?
Nebližší termíny máme 19.04 v Plzni v Klubu Neurotech a poté v Brně 27.04 v klubu Perpetuum, takže určitě všechny uvítáme.

Jak se vám líbí nové webové stránky hudebního magazínu DanceMAG.cz?
Líbí se nám jejich jednoduchost, přehlednost a styl. Oproti původním rozhodně krok vpřed.

Díky za Váš čas pánové, chtěli byste něco vzkázat fanouškům?
Taky děkujeme. Vzkázat? Work Hard, Party Harder!

Pro DanceMAG.cz připravil Jan Polák