Cinda Open Air vám nastíní své protagonisty pro rok 2013

Cinda Open Air vám nastíní své protagonisty pro rok 2013

Jeden z prvních tanečních festivalu se nezadržitelně blíží. Je tedy na čase vám představit na jaké zahraniční hosty se můžete na čtvrtém ročníku festivalu těšit. COA přivítá hned dva fenomenální umělce jak z východu, tak ze západu. Hlavním hostem celého mecheche bude maďarský producent Jay Lumen, kterého doplní úchvatná dvojka Roberto Savaggio live od našich sousedů z Berlína. V biografiích naleznete podrobné informace o jejich počínání na poli světové taneční scény.

Nesmíme zapomenout zmínit stále trvající možnost zvýhodněného nákupu vstupenek za předprodejovou cenu 250Kč+poplatky v síti TICKETSTREAM. Více o předprodeji naleznete zde.

Jay Lumen (HU)
Jay Lumen je jedním z nejlepších maďarských DJs současnosti. Jeho DJ sety staví ze stylů house, tech-house s prvky techna. Jsou dynamické, pulzující, s příjemnými melodiemi a vokály. Jsou krásně srozumitelné a poslouchatelné a díky tomu se mu dostává takovému úspěchu jako DJi. Vydal více jak 500 vlastních skladeb a remixů. Spolupracuje s nejznámějšími světovými DJs a producenty jako jsou Umek, Sebastien Leger, Adam Beyer, Gary Beck, Kevin Saunderson a další. Má na svém kontě úspěchy v podobě prestižní světové hitparády TOP 20 UK CHART, kde zdůrazněme například skladbu „Supflava“, která se zde držela po dobu 6-ti týdnů. Jeho skladby se pravidelně pohybují na předních místech v TOP 100 nejprodávanějších skladeb na hudebním prodejním portálu Beatport. Jay Lumen je jedním z nejvíce rozvíjejících se DJs nové generace! Jako producent má šest No. 1, jedenáct TOP 10 a několik TOP 20 zaznamenaných skladeb dodnes. Jeho produkce vychází na mezinárodních vydavatelstvích, jak jsou Drumcode, Ministry od Sound, 100% PURE, Great Stuff, Mistake Music, Saved.

Více informací naleznete na www.facebook.com/JayLumenMusic

Roberto Savaggio (DE)
Zakladatelé tohoto projektu jsou Simon Dupree (DJ, Berlín) a Tom Upton (DJ, housle, Bristol). Jejich poutavá kombinace minimal/techno/deep/house setů s klasickými instrumentálními melodiemi dala vzniku žánru s podtitulem „technostring“, jenž je typický pro duo Roberto Savaggio. Oba umělci se věnují hudbě řadu let, více najdete v jejich osobních profilech:

Tom Upton
Tom Upton je houslista s klasickým hudebním vzděláním. Hru na housle se učí již od svých pěti let. Umění improvizovat a jamovat se začal učit na Bristolské folkové scéně. Během hraní klasických koncertů, čímž si udržoval své původní kořeny klasické hudby, našel také zalíbení v elektronické hudbě všech současných žánrů. Hlavně pak House, Jungle a Dubstep. Kombinaci vlivů klasiky a současných proudů elektronické hudby zužitkoval v Bristolské kapele Ivy Cairo. V říjnu 2011 ho poprvé jeho kamarád Simon Dupree pozval na party do klubu v Brightonu. Zde začal Tom objevovat možnosti Deep housu a techna, které daly později vzniknout projektu Roberto Savaggio. Po té co se Tom přestěhoval do Berlína, aby se mohl plně koncentrovat jen na projekt. Zde pak také uplatňuje svoje hudební vzdělání při produkci ve studiu.

Simon Dupree
Simonova inspirace k djingu přišla spojením instrumentálních a digitálních elementů taneční hudby. Od djských základů, které byly inspirovány jak elektronikou, tak i instrumenty, přešel také ke komponování a postupně i k vlastní produkci. Jeho cesta napříč různými hudebními kulturami v Evropě a jižní Americe ho nakonec dovedla do Berlína, kde mohl na plno rozvíjet svou myšlenku propojení svých setů a živé hudby ve spolupráci s různými muzikanty. Jeho zkušenosti z různých hraní po Evropě (Berlín, Bristol, Barcelona, Paříž, Praha) dalo vzniknout myšlence zdomácnění živých nástrojů na podiích s taneční hudbou a následně vzniku projektu Roberto Savaggio.

Více informací naleznete na www.facebook.com/events/520870421277510