Apokalypsa v roce 2014 oslaví 15 let existence

Apokalypsa v roce 2014 oslaví 15 let existence

Patnáct let je tu s Vámi aktuálně nejstarší a v součtu nejnavštěvovanější halová techno party Česka a Slovenska – Apokalypsa! Nejen proto se rok 2014 ponese ve znamení oslav, v rámci kterých Vám nabídneme rovnou dva díly této respektované události, jež dohromady utvoří jeden komplexní celek.

Hlavním tématem nadcházející Apokalypsy s podtitulem „15 Years Anniversary“ bude vzdání holdu všem fanouškům elektronické hudby a především pak vyznavačům elementárního žánru techna. Rozmanitého žánru, jenž nás všechny spojuje a díky kterému legenda jménem Apokalypsa baví tisíce lidí a několik generací již od roku 1999. Vážíme si Vaší přízně a věříme, že budete součástí majestátních oslav apokalyptické adolescence.

Výroční Apokalypsa se uskuteční 28. února v osvědčeném Pavilonu P brněnského výstaviště. Hlavní pódium EXCELLENT main stage představí plejádu hvězdných gratulantů reprezentujících techno v jeho klasické i moderní podobě, kteří se představili na nejvýznamnějších akcích tohoto stylu – roztancovali Awekenings, Time Warp či May Day.

Druhá aréna bude premiérově věnována pouze hardtechnu a to v režii agentury CUBBO, která zastupuje ty nejlepší evropské i světové profesionály tohoto oboru. Rázné dekorace, špičkový sound a především rozmanitá sestava nekompromisních hardtechno DJů dávají tušit, že apokalyptickou hardtechno zónu by si neměl nechat ujít nikdo, komu buší srdce v rytmu vysokorychlostního BPM.

Chloubou třetí stage bude klubový koncept – vůbec poprvé se zde představí v celé své kráse vyhlášená klubová noc Elektra, jenž se stala synonymem pro rozjetý mejdan s nepopsatelnou atmosférou oscilující na pomezí originálního techna a tech-house. 28. února se Fléda stěhuje na jednu noc do prostor Pavilonu P s celým ansámblem, který dělá Elektru tím čím – královnou českých mejdanů!

V tomto roce bude Apokalypsa exkluzivně v předprodejní síti TICKETPRO a pouze zde můžete zakoupit vstupenky v těchto kategoriích:

STANDARD za 499,- (omezený počet) a dále za 599,-, 699,-, 799,- a 899,-
VIP za 999,- (omezený počet) a dále za 1190,-
VIP GOLD za 2490,- (omezený počet) a dále za 2990,-

LINE-UP

  • EXCELENT MAIN STAGE

Pan-Pot
Extrémně žádaná dvojice berlínských DJů a producentů, která vládne současné evropské techno scéně se dostala do podvědomí fanoušků díky svému debutovému albu Pan-O-Rama vydanému na labelu Mobilee records. V době transformace techno soundu přišli s originální směsicí temných beatů s propracovanou basovou linkou doplněnou unikátními vokály. Tento recept zachutnal publiku v hlavních časech na akcích jako Awekenings, Time Warp nebo Sonar a nepochybuje o tom, že bude lahodit i vašim smyslům.

Cari Lekebusch
Zvuk Švédska reprezentovaný tím nejpovolanějším – Carim Lekebuschem! Majitel labelu H-Productions, skvělý bavič, který si ujíždí a na rovných i zlámaných beatech, producent mnoha soundtracků a parťák Adama Beyera. Očekávejte ryze podmanivý techno sound vybroušený jako Švédska ocel v podání usměvavého pohodáře!

Ken Ishii
Techno klasik ze země vycházejícího slunce a milovník Detroit techna, který se úspěšně drží mezi světovou elitou již od 90. let. Zakladatel oblíbeného labelu Plus 8, který v roce 1998 složili hudbu pro uvítací ceremonii zimních olympijských her v Naganu, je podepsán i pod soundtracky několika videoher. Ishii is back!

Egbert & Secret Cinema LIVE
Poznali se před pěti lety na Myspace a okamžitě si padli do noty. Jeroen Verheij alias Secret Cinema a Egbert van der Gugten vydali několik sólových desek na legendárním labelu Cocoon, dostalo se jim masové podpory od Svena Vätha a svými neskutečně zábavnými a živými sety rozjásali přední open-airy i vyprodané kluby. Premiérově v České republice představujeme dvojici prezentující kvalitní taneční hudbu v unikátním tancechtivém podání.

Gary Beck
Jeden z nejzajímavější producentů současného techna, který dokázal spojit prvky klasického analogového soundu s digitálními postupy a nastavit tak nový a nenapodobitelný standard.

Jeho skladby hrají techno i tech-housový DJové celého světa a skládají mu poklony, kterých se jen tak někomu nedostává. Gary Beck píše dějiny současného techna a určitě o něm ještě mnoho uslyšíme. Úžasný DJ a ještě lepší producent se po patnácti měsících vrátí na Apokalypsu, kde pro mnohé předvedl nejlepší set večera. Kam posune Gary Beck hranici tentokrát? Buďte u toho!

Spiros Kaloumenos
Co by to bylo za Apokalypsu bez pořádné jižanské krve. Smysl pro pumpující a energické techno koluje v žilách řeckému Spirosi Kaloumenosi již více jak 20 let. Výsledkem jeho nadšení je například úspěšný label Omega Audio, který rozjel s parťákem Axel Karakasisem, nebo nově vzniklý Analog Mode. Světově uznávaný DJ a producent dostává šanci předvést svůj temperament a talent na největší české techno indoor party. Šance, která se neodmítá a dává tušit neopakovatelnému zážitku.

Nois
Rodilého Brňáka to již od mládí táhlo k technu, a proto není divu, že právě Apokalypsa se mu stala osudovou. Po prvním hraní na hlavním pódiu této akce v roce 2008 získal rezidenturu v klubu Perpetuum, díky žurnalistickému vzdělání tvoří pro Apokalypsu většinu rozhovorů s předními světovými DJi a od letošního roku je nově také rezidentem Apokalypsy. Zkušenosti z dob vinylů zužitkovává a rozvíjí i v době digitálních technologií a snaží se publiku prezentovat vždy maximum, co současné možnosti nabízí.

  • CUBBO HARD STAGE

Frank Kvitta
Santa Claus hardtechna, který rozdává radost všem svým fanouškům skrz těžkotonážní sety protkané chytlavými melodiemi. Jeden z mála německých hardtechno DJs, kteří zůstali věrni svému původnímu soundu, ve kterém stále patří mezi špičku. Velká osobnost velkých rozměrů promění premiérovou hardtechno zónu v opravdovou Apokalypsu!

Buchecha
V překladu jeho přezdívka znamená „tvářička“, nečekejte však od něj žádné nasládlé tempíčko. Buchecha je nefalšovaným hardtechno býkem, kterému v žilách koluje brazilská krev, která se mísí s parádním feelingem pro mix. Málokterý DJ je tak nadaný jako právě Anderson Carvalho aka Buchecha. Očekávejte peprnou hardtechno nálož!

Fernanda Martins & Sheefit (from Motormorfoses)
Dalšími reprezentanty Brazílie budou krásné seňority Fernanda Martins & Sheefit ve společném setu, který jste ještě u nás ani v okolních státech neměli šanci slyšet. Fernandu Martins, novopečenou manželku Lukase, věrným hardtechno fanouškům snad ani není třeba představovat. Na pomoc si tentokrát s sebou vezme Sheefit, neboli ženský element dua Motormorfoses. Zajímá vás, jak si tyto kamarádky rozumí za mixákem? Na vlastní oči to uvidíte jedině na Apokalypsa hardtechno pódiu.

Malke (from Underdogz)
Pamatujete si toho zběsilého bubeníka, který vám dával do těla při vystoupení projektu Underdogz na Apokalypse Mayan Code? Tím ďáblem byl DJ, producent a hudebník Malke. Šestadvacetiletý „music geek“, který v pouhých dvaceti letech dobyl Jižní Ameriku a nyní drtí i Evropu. Lukasův parťák a všestranný umělec se u nás poprvé představí v sólovém DJ setu.

Golpe & friends
O kvalitní support zahraničních hvězd se postará princ české hardtechno scény Golpe se svými kumpány. Těžko bychom si mohli představit vydařenou HT party bez tohoto činorodého chlapíka, jehož dovedností si všimli již po celém světě – například v Jižní Americe, Španělsku či Slovinsku, kde se již ukázal naživo. Golpe patří mezi nejúspěšnější české producenty současnosti, a proto není divu, že apokalyptická hardtechno stage bude pod záštitou jeho jména.

  • ELEKTRA CLUBBING STAGE

Valentino Kanzyani
Slovinský matador, který spolu se svými kolegy Umekem a Marko Nasticem udával tempo celé jedné periodě techna. Stvořil několik nezapomenutelných desek, namíchal Essential Mix pro BBC Radio 1 a je považován za jednoho z nejnadanějších DJů všech dob. Evoluce techna a taneční hudby mu postupem času otevřela nové dimenze, díky kterým objevil krásy pomalejšího ale o to rozmanitějšího BPM. Jeho sety by se daly přirovnat k eposům, jež publikum provedou malebnými kompozicemi i ráznými plochami. Valentino se vrací do České republiky se vší parádou!

Lucca
Královna českého Djingu, která by o patnáctileté evoluci Apokalypsy mohla napsat vlastní memoáry. Lucie Kvasnicová, matka dvou dětí přes den, Lucca – nejznámější česká DJka u nás a ve světě, v noci. Aktuálně pracuje na novém albu, ze kterého v rámci svého setu zajisté prozradí něco víc.

Orbith
Nestárnoucí rezident party Elektra a průkopník mnoha stylů a vlivů u nás. Oblíbenec mnoha dívčích srdcí, kterému se díky Elektře plní sny. Orbith je samozřejmou a nedílnou součástí nového konceptu třetí stage.

Subgate
Po dvanácti letech za mixákem se Subgate dostává mezi českou DJskou elitu a s přehledem přebírá otěže mejdanů po těch největších esech české i světové scény. Aktivní pořadatel i producent sklízí jeden úspěch za druhým a s přehledem se pohybuje i v kuloárech party Elektra.

Misa Salacova, Sebastian Deluca, Michael J, Fly
Na elektrizující stage se představí také Misa Salacova, která se po několikaleté pauze vrací za mixážní pult s novou sbírkou oblíbených desek. Svůj prostor získá i mladý a talentovaný Sebastian Deluca – představitel moderního soundu a propagátor nových technologií, který zazářil na dubnové Elektře s Davem Clarkem. Z Prahy dorazí i představitel šlapavých basových linek a groove soundu Michael J a v neposlední řadě dostane své místo v line-upu i otec party Elektra a nestor české taneční scény Fly.

Apokalypsa v roce 2014 získává “občanský průkaz“ k tomu, aby společně s vámi převzala zodpovědnost za techno a jeho budoucnost v Čechách i na Slovensku. Kdo jiný by měl ukazovat směr a razit základní myšlenku? A to jen díky vám, děkujeme!