Port Of Trance

Ronny K se v květnu vrátí do Česka

Pokračování zavedené klubové noci Port Of Trance tentokrát přináší velice speciálního hosta. Fenomenální český DJ a producent Ronny K. žijící ve Velké Británii se po třech letech vrátí zpět do České republiky. V klubu Atelier v Praze vystoupí 18. května. Sekundovat mu budou Spark7, N-Rico, DJ Beck a Zagio.

Roland Kempný alias Ronny K, původem český hudebník se narodil v roce 1974 a s DJingem a hudební produkcí začínal již v 90. letech. Po prvotních úspěchu na euro house scéně s projektem FM Factory se před více než deseti lety přeorientoval na uplifting trance a přestěhoval do Velké Británie, kde žije a působí dodnes. V roce 2006 se stal prvním českým producentem, jehož track zazněl v prestižní radioshow A State Of Trance Armina van Buurena a tento ceněný úspěch v následujících letech ještě několikrát zopakoval. Známý je taktéž díky své radioshow Trance4nations na AH.FM, která patřila v letech 2008 až 2015 mezi nejpopulárnější relace tohoto předního trance rádia. Hrál na několika zajímavých eventech zejména ve Velké Británii a Holandsku a také se jedná o dosud jediného českého DJe, který vystupoval na věhlasném Luminosity beach festivalu a to hned několikrát. A v sobotu 18.5.2019 se opět vrátí do České republiky tentokrát do klubu Atelier, kde zahraje exkluzivní tříhodinový past-present-future set.

Ronny K

Další DJ a producent, který vystoupí na Port Of Trance nebude nikdo jiný než Petr Leško alias Spark7. Nejmladší účastník akce se narodil v roce 1992, první track vydal v roce 2009 a od roku 2010 patří mezi nejtalentovanější producenty žánru trance. Jeho skladby ve svých setech hráli takoví velikáni jako Armin van Buuren, Markus Schulz, Ferry Corsten, Paul Oakenfold, Aly & Fila a další. Po roce 2014 se víceméně stáhl z trancové scény a věnoval se čistě žánru house pod projektem Lesko. Avšak letos oznámil návrat k trancu potažmo k projektu Spark7 a 18.5. tak budete mít možnost v Atelier clubu slyšet naživo jeho nejnovější trance produkci ve světové premiéře. A rozhodně je na co se těšit.

Domácímu publiku dobře známý DJ a producent N-Rico také nebude chybět v klubu Atelier na eventu Port Of Trance. N-Rico, vlastním jménem Roman Vyvial, se narodil v roce 1982 a jeho první kontakt s žánrem trance spadá do roku 2000 a to díky setům Paul van Dyka. Hlavní změna však nastala v roce 2007 po párty Transmission v Praze, kde naplno nasál atmosféru obří halové párty. Od té doby se naplno věnuje aktivnímu hraní. Svým stylem se řadí do žánru svižnější pojetí trancu, techtrance, psytrance, progressive trance, uplifting, vše v rozmezí 135-140 BPM. V roce 2011 vyhrál soutěž Storm DJ Star, která značně pomohla jeho kariéře. Poté byl pozván do klubů, jakými jsou například Mecca v Praze či Fabric v Ostravě, kde hrál po boku světových DJs. Jeho osobně nejzajímavější vystoupení byla Transmission pre-party, Trancefusion, ale hlavně Group Therapy s Above and Beyond, což byla pro něj zatím nejlepší párty. Tento talentovaný DJ se mimo jiné stal společně s Thomasem Coastlinem residentem klubových nocí Trance Department v klubu Mecca v Praze. Tvoří i vlastní hudbu. Jeho produkce obsahuje několik tracků s osobitým rozpoznatelným soundem jako např. Sonar Impulse, Reptilian, Extermination, Power Loader a další.

Na akci Port Of Trance samozřejmě nesmí chybět ani residentní DJ tohoto eventu Zdeněk Beck alias DJ Beck. Narodil se roku 1985 a elektronickou hudbu začal intenzivně poslouchat v roce 2001, kdy navštěvoval pravidelně ZEN party v klubu Roxy Prague. V roce 2002 se začal pomalu ale jistě pouštět do hraní. Start nebyl nijak snadný, čtyři roky hrál pouze z Traktoru. V roce 2006 si konečně koupil svůj vysněný nástroj gramofony Technics a začal hrát převážně trance a techno. V roce 2008 se odhodlal poprvé vystoupit před veřejným publikem a začal hrát v klubu Bažina, který byl pro něj odrazovým můstkem na cestu výše. Po roce 2008 zahrál v mnoha pražských klubech, ale největší vrchol jeho kariéry nastal v roce 2013, kdy vystoupil v klubu Roxy Prague. Byl to jeho splněný sen a cíl, kvůli kterému začal hrát. V roce 2016 se mu ovšem splnil jeho největší sen, zahrál si na akci Citadela po boku Paul van Dyka a to hned třikrát po sobě. V roce 2013 mu vydává svůj první oficiální track The Night Landing label Club G Records. DJ Beck vystoupil živě také na eventech Beats For Love, Trancefusion, Transmission afterparty a mnoha dalších. Jeho nejoblíbenějším labelem je Vandit Records a jeho vzory jsou Paul van Dyk a Giuseppe Ottaviani.

Nejzkušenějším protagonistou akce Port Of Trance bude Zagio vlastním jménem Zdeněk Kotrč, který se narodil v roce 1964 v Ostravě a aktuálně žije v Brně. O elektronickou hudbu se začal zajímat v roce 2003 a od roku 2012 se po dlouhé odmlce opět věnuje DJingu. Od roku 2017 je rezidentním DJem brněnského eventu Mindcircus, kde vystupoval po boku DJs jako Kristy Jay, Sam Jones, Reorder, Dennis Besnij, Joe Cormack a Foxxy Jay. V loňském roce založil vlastní event Intensive Air taktéž v Brně. Umí rozčeřit jak klidné warmapové vody tak i vyvolat hurikán na konci akce. Jeho sety jsou plné energie a mezi jeho přednosti patří cit pro výběr tracků. Jeho vzory jsou Ferry Corsten, Alex di Stefano a Tempo Guisto.

Vstupenky na akci je možné zakoupit exkluzivně v síti GoOuthttps://goout.net/cs/parties/port-of-trance-ronny-k/piuae/+uvtul/