Exkluzivní sety pro DanceMAG.cz – Royal Gigolos

Exkluzivní sety pro DanceMAG.cz – Royal Gigolos

Royal Gigolos je jedním z nejúspěšnějších německých tanečních projektů, který se chystá znovu probít na první místa v tanečních hitparádách. Jejich éra začala roku 2003 dvojicí Michael Nehrig a zpěvačky Lauren Dyson. V lednu roku 2004 vydali společně první singl „California Dreamin“ jenž se stal jedním z nejlepších singlů toho roku.

Dva týdny po vydání „California Dreamin“ se umístil na prvním místě v německých tanečních hitparádách a po pouhých čtyřech týdnech se stal známým po celém světě. Singl se stal číslem jedna v národních hitparádách (např. v Rusku, Ukrajině, Maďarsku, Švédsku, Norsku, Nizozemsku a Kanadě). Ve Francii a Belgii se „California Dreamin“ nakonec vyšplhala na druhé místo, těsně po O-Zone „Dragostea Din Tei“, který se stal hitem roku.

Následoval další úspěch a to hned na druhém singlu “No Milk Today”. Ten se držel v Top 5 nejlepších singlů po celém světě. Double-single “Self Control / Somebody’s Watching Me” si také nevedl zle. Během několika týdnů se stal číslem jedna v téměř každé německé hitparádě a měl velký mezinárodní úspěch. V roce 2005 následovalo první vydání alba „Musique Deluxe“, které mělo značný úspěch pouze v Evropě. Následně odešel hudební producent Michael Nehrig (známý spíše pod přezdívkou Kosmonova), který se rozhodl pro vlastní produkci. Náhradou byl známý a zkušený producent Thorsten Kaiser, který produkoval mnoho projektů (např. „Hypertrophy“).

Po příchodu nového producenta přišel další singl “Tell It To My Heart”, který se stal součástí druhého alba “From California to My Heart“. Roku 2008 vydal dva nové singly „Girls Just Wanna Dance“ a „Get The Party Started!“ na kterých se podílela nová zpěvačka Layla.

A nyní začíná zcela nová kapitola v historii Royal Gigolos. Nový remake skladby „Self Control“, která bude hotova v následujících týdnech, bude jistě dosahovat přední příčky tanečních hitparád. Více v našem rozhovoru!

[soundcloud url=“http://api.soundcloud.com/tracks/108010850%3Fsecret_token%3Ds-2QSnE“ params=““ width=“ 100%“ height=“166″ iframe=“true“ /]


Můžeš nám povědět něco o sobě a jaké byli tvoje začátky?

Začal jsem v roce 1989 jako DJ na diskotéce. Měl jsem nějaké zkušenosti z některých školských akcí nebo z malých tanečních škol pro 800 až 1000 lidí. Jednoho dne onemocněl jeden z naších hlavních DJů, a tak jsem začal hrát. Reakce davu byla fantastická a majitel klubu mi dal svou vlastní noc. Od roku 1998 jsem cestoval po celém světě jako DJ a pořád mě to bavilo.

Od tohoto dne jsem hrál každý víkend v několika dalších klubech. V roce 1993 jsem začal vydávat své vlastní singly. Můj první velký hit byl „You Make Me Feel So Good“ pod mým jménem „DJ Thoka“. Mimo to jsem produkoval několik dalších projektů jako byl „Hypertrophy“, který se proslavil hitem „Just Come Back 2 Me“. Byla to taková pecka, že ihned po vydání se singl vyhoupl na první příčky tanečních hitparád v Německu, Francii, Itálii, Španělsku a některých dalších zemí. Podobné to bylo i ve Velké Británii a USA kde singl byl v Top 10.

Po odchodu hlavního producenta v roce 2005 jsem se stal hlavním producentem a DJem projektu „Royal Gigolos“.

Máš nějaké oblíbené producenty?
Ano, momentálně se mi zamlouvá produkce Thomas Gold a ještě se mi líbí Tiësto. Myslím si, že produkce od Swedish House Mafia není taky špatná.

Co tvé plány do budoucnosti, máš nějaké?
Pořád vydávat nové singly pod Royal Gigolos, stejně tak jako u Thoky. Do budoucna chci trochu změnit můj styl. Uvidíme, co z toho bude. :-)

Máš momentálně nový singl nebo album?
Nový singl „Self Control“ bude hotov v následujících týdnech se spoustou žhavých remixů.

Když si najdeš trochu volného času, co většinou děláš?
Oh, nemám žádný volný čas. :-) Plně se věnuji své práci ve studiu a pokud mám nějaký volný čas, tak se věnuji moji dcerce na kterou jsem velmi pyšný.

Plánuješ znovu navštívit Českou republiku?
Oh, to bych velmi rád. Moje poslední vystoupení bylo v Praze před zhruba třemi lety. Byla to skvělá párty. Hodně legrace. Miluji tohle město a moc bych si to chtěl zopakovat.

Jak se ti líbí webové stránky hudebního magazínu DanceMAG.cz?
Vypadají velmi dobře a velmi profesionálně. Jsem opravdu smutný, že si nemohu přečíst obsah. :-)

Poslední otázka. Co bys vzkázal našim čtenářům?
Vím, že lidé v České republice jsou skvělí pařmeni, takže vše, co mohu říct je: Podporujte své kluby, DJe a EDM scénu. A užívejte si života.

Pro DanceMAG.cz připravil Jan Polák