Triple Religion – hardtechno na Apokalypse

Stáli u zrodu německého hardtechno, dali mu tvář a v roce 2012 spojili své síly, aby vytvořili jeden projekt, který nemá ve světě zuřivého BPM obdoby. Řeč je o řeznících dobře známých jako Arkus P., Boris S. a Robert Natus alias trio Triple Religion, které budete mít možnost premiérově ve střední a východní Evropě slyšet na listopadové Apokalypse! Pojďme si společně připomenout jejich začátky a okamžiky, které svedly jejich cesty dohromady…

Rozebírat dětství, oblíbené kapely v mládí a první návštěvy klubů snad v případě těchto matadorů ani není zapotřebí. Každý fanda hutného techna musel v posledních letech slyšet o sólových i společných projektech Roberta, Arkuse a Borise, stejně tak jako o labelu Abstract, jenž v době největšího rozmachu hardtechna v Německu a okolních státech drtil žebříčky prodejnosti. Přibližme si proto především počátky jejich společných projektů, vedoucích ke vzniku Triple Religion.

Robert s Arkusem se seznámili ještě dříve než začali veřejně vystupovat a to ve vyhlášeném kempu festivalu Nature One. Společně s Borisem se pak pravděpodobně poprvé setkávají na Abstract night v bývalém Düsseldorfském klubu Tor 3.

Po spoustě sólově vydaných desek přichází Arkus P. koncem roku 2004 s nápadem spojit své síly s Robertem Natusem. Výsledkem jejich práce se stává známý track Hardcore Salsa, který jim doslova otevřel cestu do celého světa…

Pamatujete na Hardcore Salsu?

Skladba nejdříve vyšla na Robertově labelu Bitshift, stala se nejprodávanější plackou mnoha recordshopů a následovala jí pecka Gango, která se dostala již do celosvětové distribuce. Netrvalo to dlouho a zrodil se první společný liveact Arkuse a Roberta, se kterým se předvedli i na televizní stanici VIVA. Přes veškerou slávu a cestování, které si na přelomu roku 2005 užívali, se o rok později opět dokázali sejít ve společném studiu a vydat album s názvem Pressure, které vyšlo na známém labelu t:classics. Další úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a právem tak získávají čtvrté místo v kategorii “best live act” a sedmé za album roku v německém magazínu Raveline.

Arkus P. zanedlouho na to oslovuje třetího do party – Borise S., se kterým taktéž tráví mnoho času ve studiu. Společně zakládají projekt Tetrapack, který jste měli možnost slyšet například na poslední Apokalypse konané v roce 2009 v Bobycentru a předvedli se i na pouštním festivalu Monegros před zraky 50 000 lidí!

Roku 2012 se pak všichni tři rozhodnou založit projekt Triple Religion vyjadřující tři odlišné přístupy k hudbě tvořící jeden společný celek. Možná byste si mohli myslet, že rozdíl mezi Tetrapack a Triple Religion není nijak znatelný, avšak opak je pravdou.

Zatímco Tetrapack funguje většinou jako propojení DJ a live actu, Triple Religion je 100% live act složený z mnoha předpřipravených smyček a samplů! Je zde však prostor i pro improvizaci, kterou si bratři v triku náležitě užívají.

Triple Religion je skutečně exkluzivním spojením borců, jež formovali evropskou hardtechno scénu a je nám ctí, že po akcích jako jsou Monegros a Awekenings dorazí i na Apokalypsu!