Hardtechno hrdličky Lukas & Fernanda Martins

Hardtechno hrdličky Lukas & Fernanda Martins

Zapomeňte na Pet Duo! Tahle zasnoubená dvojice, která právem patří mezi aktuální top hardtechno projekty světa, vám vytře zrak i sluch. Pojďme si ale společně představit jejich sólové začátky a první společné zážitky.

Jak už jistě víte, Lukas Freire i Fernanda Martins pocházejí z Brazílie. Starší a potetovanější z nich je Lukas, Fernanda letos oslavila třicáté narozeniny. Prvním zlomem její kariéry bylo, když se před deseti lety přestěhovala do do města Curitiba, kde začala navštěvovat kluby, ve kterých se hrály britské odnože techna a housu. Mezi ní a technem přeskočila jiskra inciující nákup prvních gramofonů a mixáku, za kterými stála několik hodin denně.

V té době už je Lukas rezidentem prestižního klubu A Loca v Sao Paulu a deníkem Folha de Sao Paulo je nominován na nejlepšího techno DJe roku. Srpnu roku 2003 Lukas otevírá svůj vlastní klub s názvem Kraft, v rodném městě Campinas, zároveň získává rezidenturu i v dalším respektovaném brazilském klubu Lov.e Club&Lounge v Sao Paulu.

V zimě roku 2004 vyráží Lukas na své první evropské turné na žádost a pozvání od samotného DJe Rushe, kterému se Lukas zalíbil díky svému drsnému hudebnímu výběru, kombinovanému s precizní technikou mixu. Rushovi na svém novém objevu opravdu záleželo, proto do přípravy turné zapojil celou svou agenturu Kne’Deep.

Půl roku na to je Lukas opět pozván do Evropy na turné. Tentokrát však na žádost dalšího hardtechno obra – Marca Remuse, který mu zároveň dává nabídku členství ve svém bookingu Stereo 70. V roce 2005 začíná Lukas i s vlastní produkcí a na jedné akci se potkává s přitažlivou brunetkou, která do té doby znala jen techno a cokoli na 145 BPM jí bylo cizí.

Byla to láska na první pohled, jak se oba s postupem času shodují. Lukas ovlivnil Fernandu natolik, že kvůli němu začala hrát hardtechno, díky kterému se dostala do povědomí hardtechno fandů po celém světě.

Roku 2007 oba dospějí k názoru, že brazilské klubové prostředí jim nemůže nabídnout tolik co evropské, a proto se rozhodnou k přestěhování do katalánské Barcelony. Společně rozjíždí sérii speciálních setů na 4 gramofony a později zakládají label AudioCode Records. Jejich charisma při hraní ze 4 gramofonů mnoho fanoušků přirovnává právě k setům dvojice Pet Duo.

Lukas společné sety sety se svou nastávající komentuje takto:
„S Fernandou se cítím během hraní jistěji (pozn. než s Obim nebo Lexisem) a sety jsou hudebně rozmanitější. Fernanda má skvěle zvládnutou techniku mixování a navzájem známe svůj hudební výběr… stačí jen mrknout a oba víme, kam chceme najednou vývoj setu směřovat. Kolikrát už se nám stalo, že jsme set začali normálním technem a končili až extrémním hardtechnem!“

Dalším důvodem pro změnu jejich domovského města byla touha po vědění v oblasti audio-inženýrství. Ačkoli je Brazílie největší a nejlidnatější stát Jižní Ameriky, univerzitu podobného zaměření byste v ní nenašli. Lukasovi i Fernandě se díky tomuto radikálnímu životnímu kroku rozjela kariéra DJe na plné obrátky, ale škola pro ně zůstala prioritou číslo jedna. Studium se jim nakonec podařilo úspěšně ukončit a Fernanda se dokonce může pyšnit dvěma zvládnutými obory – tím druhým je Hudební management.

Lukase a Fernandu spojuje láska k hudbě, ke zdravému životnímu stylu, ke zvířatům i mejdanům, proto bylo jen otázkou času, kdy Lukas požádá Fernandu o ruku. Pohádkové hardtechno zásnuby se odehrály teprve nedávno a svatba je naplánovaná na druhou polovinu příštího roku.

Přijďte si užít jejich zamilovaný set ve zběsilém tempu – premiérově v České republice 30. listopadu na Apokalypse!