SeeJay Radio uvádí nový pořad Sex, drogy, dance. Chce s ním bourat mýty

SeeJay Radio uvádí nový pořad Sex, drogy, dance. Chce s ním bourat mýty

Internetové SeeJay Radio, které vysílá i v DAB, už 17. září spouští nový pořad s názvem Sex, drogy, dance. Pořad si klade za cíl informovat a poukazovat na to, s čím se současná mladá generace potýká a stejně tak ukázat spojitost s hudbou a taneční scénou, která byla, je a bude vždy s různými drogami a sexem spjata. Pořad Sex, drogy, dance je moderní parafrází na notoricky známé Sex, drogy, rokenrol.

Úlohy moderátorů se zhostí čtveřice David Kuchař, Patrik Pašek, Jana Popelková a Alena Ratajová, která na celém projektu úzce spolupracuje s pedagogy z Kliniky adiktologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Záštitu nad celým projektem převzala značka Axe, která plánuje s týmem SeeJay Rádia jezdit po školách a šířit osvětu zábavnou formou přímo mezi mladými lidmi.

Každá z částí pořadu bude tematicky zaměřená, přičemž nebudou chybět další odborníci či zajímaví hosté z různých oblastí. Posluchači se tak mohou těšit na témata jako je bezpečný sex, závislosti (drogy, alkohol, počítačové hry, hazard aj.), internetová kriminalita či xenofobie. V rámci jednotlivých dílů se však nedozví jen to, proč jsou některé látky škodlivé, ale i to, jak se účinně chránit a kde najít odbornou pomoc.

„Cílem Sex, drogy, dance není mladé vystrašit. Jde nám o to ukázat tuto problematiku z různých úhlů pohledu a hlavně odlehčenou formou. Důležité přitom je, abychom našim posluchačům, kteří s podobnými problémy bojují, také zvyšovali sebevědomí. V případě, že si budou sami sebe víc vážit, je menší pravděpodobnost, že se zapletou do problémů s drogami či alkoholem,“ uvedla iniciátorka celého projektu, Alena Ratajová.

Pořad Sex, drogy, dance bude SeeJay Radio vysílat každé úterý od 22:00 do 24:00. První díl, kde se objeví všichni čtyři moderátoři najednou, zazní v éteru už 17. září.