Sono Centrum zítra otevírá

Sono Centrum zítra otevírá

Hudební klub mezinárodní úrovně a k tomu odpovídající hotel a restauraci. To si dává za cíl Sono Centrum v Brně. Neotřelý a moderní design nové budovy a uvnitř navíc nadstandardní komfort a vybavení. Ozvučení klubu, který bude sázet na zajímavou multižánrovou dramaturgii, zajišťuje studio Sono, jedno z nejlepších nahrávacích studií v ČR. To je startovní pozice klubu, který otevírá v pátek 25.4.2014, kdy zahraje skupina GoldFish.

Společnost SONO Records se rozhodla otevřít v Brně multifunkční klubový prostor s přilehlou restaurací a hotelem. Od první chvíle vsadila na kvalitu a originalitu. Celý komplex na brněnské ulici Veveří ponese název SONO CENTRUM a jde o jedinečnou stavbu svého druhu v ČR, která bude určena k co nejširšímu kulturnímu a společenskému využití. Dan Giač, dramaturg hudebního klubu, k tomu říká. „Celý projekt je koncipován jako multižánrové středisku, kde člověk nalezne pohodlí a kvalitu, stejně je tomu bude přizpůsobena dramaturgie, která není cílena na konkrétní oblast či věkovou kategorii, ale chceme nabídnout všem kvalitní program a v příjemném prostředí. Po prvních zahřívacích měsících se soustředíme na přípravu zajímavého programu 2014/2015, ve kterém již nyní ve spolupráci s partnery můžeme přislíbit Kronos Quartet, King´s Singers , Take 6, Incognito a samozřejmě přední české umělce.“

Zkušenosti z provozování předního nahrávacího studia SONO se promítly i v nadstandardní úrovni technické vybavenosti klubu. „Muzika je můj koníček celý život a hudební klub byl další logický krok po finančním vstupu do společnosti Sono Records.“ Říká majitel Sono Centra, JUDr. Jiří Štopl a dodává.. „Sono se řadí k nejlepším nahrávacím studiím u nás a naším cílem aby tuhle laťku kvality Sono Centrum nejen potvrzovalo, ale aby se pokusilo ji o kousek zvednout a patřit k nejlepším klubům v mezinárodním měřítku. “ SONO CENTRUM, i díky skvělé kuchyni místní restaurace a jedinečnému hotelovému provozu, doplňuje širokou nabídku služeb a má za cíl stát se významným místem kulturních aktivit v Brně. Úvodní týdny klubu prověří například vystoupení kapel N.O.H.A. (SRN), Manfred Mann’s Earth Band (GB), Peter Lipa a Band (SK), Duke Ellington Orchestra (USA), Bratři Ebenové a řada dalších.

Pátek 25.4. GOLDFISH / DJ support: Fatty M, Manio, Biodan, Javas /
Žánroví kouzelníci GOLDFISH z Kapského Města se chystají navštívit ČR a představit novinky z aktuálního alba Three Second Memory. GOLDFISH vpluli do proudu elektronické hudby v roce 2005. Kombinace tanečních groovy beatů s prvky elektro jazzu a živých nástrojů (flétna, basa, saxofon, klarinet, kytara..) znamenalo nejen originalitu na poli taneční hudby, ale také úspěch, který fanouškům oplatili hned několika dalšími alby. Rok 2013 znamenal mnoho změna a pro GOLDFISH byl další hybnou vlnou směrem k publiku po celém světě. S novým albem přišla ihned další vyprodaná vystoupení a GOLDFISH se zaplnil kalendář téměř na rok dopředu. Jejich pojetí live show, kdy jsou schopni průběžně kombinovat až deset hudebních nástrojů, je opravdu obdivuhodné.

BUDOVA:
Návrh budovy od architekta Františka Šmédka respektuje požadavek maximálně kvalitního hudebního zážitku a zároveň propojuje všechny tři části centra (koncertní sál/klub, restaurace a hotel). Mimořádný důraz je kladen na komfort jak pro posluchače a hosty, tak i pro samotné účinkující. Kromě hudebních produkcí všech žánrů je zde počítáno s divadelními a filmovými představeními, tanečními party, kongresy, festivaly a dalšími kulturními a společenskými událostmi, pro něž je vždy možné prostory adekvátně upravit.

KLUB:
Sál, s jedinečnou možností živého nahrávání, má tři podlaží se dvěma velkými balkóny a čtyřmi bary, velkorysé pódium i pro ty největší skupiny a orchestry, taneční parket, funkční vzduchotechniku a více než dostatečně prostorné a patřičně vybavené zázemí pro účinkující. Při tom všem si však zachovává velikost klubu, takže exkluzivní blízkost vystupujících je zaručena. Důležitou součástí technického vybavení je PA systém značky L-Acoustics, zvukový mixážní pult NEVE, nebo klavír značky Steinway.

KAPACITA: 600 míst

RESTAURACE:
Restaurace, které kraluje šéfkuchař Milan Macháček, nebude jen „součástí“ klubu. Díky kvalitní a moderní gastronomii jde o samostatný prostor, který bude nabízet kvalitní chuťový zážitek i pro denní návštěvníky.

ZAMĚŘENÍ: česká a světová sezónní kuchyně
KAPACITA: až 200 míst

HOTEL:
Hotel poskytne moderní vybavení a vysokou kvalitu ubytovacích služeb. Pro hosty a účinkující klubu představuje pohodlnou variantu ubytování. Stejně tak jako restaurace, bude i hotel fungovat nezávisle na provozu klubu.

POČET POKOJŮ: 39 (vč. dvou apartmánů)
VYBAVENÍ: moderně zařízené koupelny, LCD televize, klimatizace, bezplatná wi-fi

Nejbližší program Sono centra:
25.4. Open Party – Goldfish (JAR)
27.4. Duke Ellington Orchestra (USA) (pořádá Brnokoncert)
30.4. Slovanský komorní ansámbl – Bohuslav Martinů – Izaiášovo Proroctví, Polní mše, Hora tří světel
8.5. N.O.H.A. (SRN)
11.5. Manfred Mann’s Earth Band (GB)
14.5. Peter Lipa a Band
16.5. Hitpanorama / disco, RnB & funk / DJ Dan Keschen
17.5. Sono Retro / The Best of Music Forever /
22.5. Bratři Ebenové / (pořádá Brnokoncert)
23.5. Hitpanorama / disco, RnB & funk / DJ Dan Keschen
24.5. Sono Retro / The Best of Music Forever / DJ Metusalem
27.5. Metropolitní Symfonický Orchestr & Jiří Zonyga pod vedením Ariella Sharona
28.5. The Doors / Sono Tribute Live
30.5. Helena Vondráčková / (pořádá Brnokoncert)
5.6. Jaromír Hnilička – Jazzová mše / charitativní koncert
12.6. divadelní představení – Bláznivý Petříček / Dyk a Vilhelmová / Buchta
18.6. Hradišťan – křest nové desky Vteřiny křehké
27.6. Summer Opening Party / Big Dance Night

25.4. – GOLDFISH / DJ support: Fatty M, Manio, Biodan, Javas
Žánroví kouzelníci GOLDFISH z Kapského Města se chystají navštívit ČR a představit novinky z aktuálního alba Three Second Memory. GOLDFISH vpluli do proudu elektronické hudby v roce 2005. Kombinace tanečních groovy beatů s prvky elektro jazzu a živých nástrojů (flétna, basa, saxofon, klarinet, kytara..) znamenalo nejen originalitu na poli taneční hudby, ale také úspěch, který fanouškům oplatili hned několika dalšími alby. To vše pod jemnou taktovkou vlivů africké hudby, která je sama o sobě na rytmiku velmi bohatá. Ač by se zdála tato kombinace opravdu zvláštní a na dvoučlenný projekt velmi komplikovaná, funguje to. A funguje to dokonale a hudebně velmi kompaktně. Rok 2013 znamenal mnoho změna a pro GOLDFISH byl další hybnou vlnou směrem k publiku po celém světě. S novým albem přišla ihned další vyprodaná vystoupení a GOLDFISH se zaplnil kalendář téměř na rok dopředu. Jejich pojetí live show, kdy jsou schopni průběžně kombinovat až deset hudebních nástrojů, je opravdu obdivuhodné.

27.4. – Duke Ellington Orchestra
Rockin in Rhythm, Take The A Train nebo Satin Doll – základní kapitoly jazzové čítanky zazní naživo ve budově Sonocentrum na ulici Veveří. Tyto dny totiž promění v hudební svátek jeden z nejvýznamnějších a nejdéle působících světových big bandů, spjatých s ikonou tohoto žánru – DUKE ELLINGTON ORCHESTRA. Do ČR se tito hudebníci vrací po necelých dvou letech. Ačkoliv si těleso musí od roku 1974 vystačit bez svého otce-zakladatele, potomci Duke Ellingtona lpí na tradicích a vysoké umělecké úrovni definované již s první podobou orchestru v roce 1923.

30.4. – Slovanský komorní ansámbl
Slovanský komorní ansámbl, mužský pěvecký sbor Láska opravdivá a Taneční soubor Hradišťan se 30. dubna představí v Brně, aby společně uvedli premiéru velkého projektu „Chléb náš vezdejší“. V jeho rámci zazní tři kantáty Bohuslava Martinů – Polní mše, Proroctví Izaiášovo a Hora tří světel. Tato díla propojuje hluboký duchovní obsah plný otázek, které si během svého života klade každý́ z nás. Do tanečního zpracování Hradišťanu bude patřit také působivé svícení, kostýmy a budou do něj pohybově zapojeni pěvečtí sólisté i sbor. Dirigentem tohoto projektu je Tomáš Krejčí, choreografkou a režisérkou Ladislava Košíková a režijním

spolupracovníkem Tomáš Pilař. V sólových rolích vystoupí Hana Škarková (soprán), Veronika Demlová (alt) a Jiří Miroslav Procházka (baryton). Projekt vznikl za podpory Nadace Bohuslava Martinů.

8.5. – N.O.H.A.
N.O.H.A. je jedna z nejoblíbenějších klubových kapel a jejich směs drum & bassu, world fusion, dub stepu a groovů roztancuje každé publikum. Hity jako Di Nero, Wanna Play a hlavně Tu Café vynesly kapele plné kluby a účast na řadě festivalů po celé Evropě. Na pódiu N.O.H.A. exceluje jako smršť vydávající ze sebe nakažlivou pozitivní energii. V Brně kapela koncertuje pravidelně a nyní se představí i v novém hudebním klubu Sono Centrum. Kapela po celou dobu své více než patnáctileté kariéry vždy věděla, jak zaujmout a překvapit. Jaké překvapení si chystá do nového klubu zjistí návštěvníci v brněnském Sono Centru ve čtvrtek 8.5. 2014 od 20.00hod

www.n-o-h-a.com

11.5. – Manfred Mann’s Earth Band
Rocková skupina Manfred Mann’s Earth Band klávesisty Manfreda Manna přijíždí do Brna. V neděli jedenáctého ledna se odehraje v hudebním klubu Sono Centrum koncert, který je určen všem milovníkům rockové klasiky. Skvěle sehraný ansámbl vynikajících muzikantů potěší každého, kdo má rád propojení klasického rocku, jazzu s notnou dávkou popu.

V rámci startovací série koncertů SONO Centrum prověří připravenost klubu kapela, která sbírá své fanoušky už od roku 1971. V tom to roce vznikl Manfred Mann’s Earth Band a kapela byla označována za průkopníky syntezátorů v rocku. Počáteční etapu svého hudebního života začal Manfred Mann už v roce 1961 a v roce 1964 se jeho coverze skladby „Do Wah Diddy Diddy“ stala n.1 jak v UK, tak v USA. V roce 1965 se koncertoval Manfred Mann i u nás na Jazzových dnech. Na začátku sedmdesátých let Manfred Mann založil kapelu, se kterou koncertuje dodnes. Ze zakládající sestavy se v Brně představí kromě Manfred Manna, také Mick Rogers.

Záznam skladby Davy´s on the road again z legendárního koncertu v roce 1983 v Budapešti: http://www.youtube.com/watch?v=daINQa-OsZw#t=157

http://vimeo.com/64079651 (Krátký film Breaking Night ve kterém zní skladba Blinded by the Light (Bruce Springsteen) ve verzi Manfred Mann´s Erath band, (roce 1976 n.1 v USA a Kanadě, n.6 v UK)

Nenechte si ujít legendu rockové světové scény, která i nenápadné převzaté skladby vždy přetvářela v originální superskladby. 11.5. 2014 od 19.00hod v brněnském Sono Centru.

www.manfredmann.co.uk

14.5. – Peter Lipa Band
Slovenská legenda Peter Lipa, jeden z nejúspěšnějších slovenských zpěváků, skladatelů a hudebníků, opět přijíždí do Brna, aby se představil v novém brněnském klubu Sono Centrum. Sál, který nabízí vysoký komfort jak návštěvníkům, tak účinkujícím, představí Petera Lipu s řadou nových skladeb s texty Milana Lasici. Zazní i všechny hity Petera Lipy a vzhledem ke skvělým hudebníkům Peter Lipa Bandu, bude radost vychutnat si tento koncert ve špičkově vybaveném klubu Sono Centrum.

Peter Lipa je nejvýznamnější osobnost slovenské jazzové scény. Má za sebou nespočet koncertů po celém světě a desítky velmi úspěšných nahrávek. Zatím poslední album Petera Lipy, na texty Milana Lasici, nese název Návštěva po rokoch (2013)a jedná se o pokračování veleúspěšné platinové nahrávky Lipa spieva Lasicu, po které následovala skvělá nahrávka Lipa 68, která také je již platinová. Pro zatím poslední album Milan Lasica napsal 14 textů o lásce, vztazích, erotice a životě. Koncerty Petera Lipy se nesou v přátelském duchu, kdy Peter Lipa je znám skvělou komunikací s publikem, skvělým doprovodným bandem a tak jeho koncerty mají skvělou atmosféru. Nenechte si ji ujít v novém koncertním prostoru Sono centrum

www.peterlipa.com