Paul van Dyk “Nechci pochlebovat, ale vážně se moc těším do Prahy”

Paul van Dyk “Nechci pochlebovat, ale vážně se moc těším do Prahy”

Německý DJ a producent Paul van Dyk zažívá v poslední době opravdu velký comeback. Jeho loňskou desku “Evolution“ chválí nejen fanoušci, ale dokonce i odborná kritika a jeho aktuální turné je prakticky na všech zastávkách vyprodané. Před pár týdny Paul navíc vydal další kolekci songů, a to remixy k poslednímu studiovému albu. I když je Paulův kalendář zaplněný téměř do poslední minuty, v návaznosti na jeho show, která ho 19. dubna zavede do pražského klubu SaSaZu, si na nás přeci jenom pár minut našel…

Paule, nedávno Ti vyšlo dvojalbum “(R)Evolution“, na které si zařadil 17 remixů k písním z Tvé poslední desky. Jak těžké bylo z desítek možných vybrat ty pravé?
Kritéria byla jasná – chtěl jsem vybrat ty nejlepší a konečně je nabídnout i svým fanouškům. Některé už znají z dosud vydaných singlů, ale v mnoha případech jde o doposud oficiálně nevydaný materiál, po kterém toužili. Sice to nebylo snadné, ale myslím, že jsme opravdu vybrali ty úplně nej…

Pro mě osobně je deska “Evolution“ snad tou nejlepší v celé Tvojí kariéře. Jak tuto desku hodnotíš Ty sám po zhruba ročním odstupu? Změnil bys něco?
Vlastně ani ne. Album “Evolution“ jsem chtěl vydat už o dva roky dřív, než nakonec vyšlo. Většina písní již byla hotová a já čekal na startu a byl natěšený na to, že s novými tracky vyjedu i na turné. Avšak se v poslední době objevilo v hudbě mnoho strukturálních novinek, a to především v souvislosti se způsobem jejího vydávání. Musel jsem nejprve pár věcí vysondovat a pak s těmito informacemi správně naložit, abych udržel krok s ostatními…

Mezi nejlepší DJe patříš již dlouhá léta. V čem jsi oproti ostatním jiný, že jsi stále tak populární a úspěšný?
Ono je to prosté – jednoduše miluji to, co dělám, zůstávám sobě i své hudbě věrný a především na sobě stále hodně pracuju.

Povolání DJe je určitě hodně atraktivní, ale nedokážu si představit, že si o něm snil i jako malý. Nechtěl jsi být třeba požárníkem?
Budeš se divit, ale ne. Rádio, jakožto médium, pro mě bylo velmi vzrušující už od dětství, neb jsem vyrůstal ve Východním Berlíně. Takže jistě chápeš, že právě rádio pro mě bylo jedinou bránou a uchem do světa. Už tehdy jsem tedy toužil dělat v médiích, zamlouvala se mi práce novinářů a asi největším snem byla právě práce v rádiu, kde jsem úlohu rádiového DJe bral jako naprostý vrchol…

Za pár dní se po hodně dlouhé době opět představíš v Praze. Co si na návštěvníky show, která proběhne v klubu SaSaZu, připravuješ?
Bude to určitě nezapomenutelný – mohou se těšit na vážně dlouhou noc, zrušující show a opravdu hodně nové hudby.

Na co se v nejbližší době nejvíc těšíš Ty osobně?
Věř, že Ti opravdu nechci pochlebovat, ale vážně se moc těším právě do Prahy…

Kolem DJů se často točí krásné či dokonce perfektně vypadající ženy. Jakou část těla ty osobně považuješ u ženy za tu nejdůležitější?
Nerad bych vyzněl nějak kýčovitě, ale jako první se u ženy dívám na oči – pokud jí září a jejich výraz svědčí o její radosti ze života, jsem z toho vždycky pryč.

Ty s tím asi problémy nemáš, ale i v dnešní době je mnoho mužů stále hodně stydlivých. Máš pro ně nějaký stoprocentní tip, jakým způsobem si správně nabalit ženskou?
I když tak možná nevypadám, věř, že i já jsem pěkně stydlivý a balení tedy není nic pro mě. Já zastávám motto “Smart is the new sexy“ z mého oblíbeného seriálu “Teorie velkého třesku“ a ono to hodně často opravdu funguje…

…tím jsi mi vlastně vnuknul další otázku. Jaký je vlastně Paul van Dyk, tedy jak by ses popsal v pěti slovech?
Hmmmmmmmmm…To by ses měl asi raději zeptat mých přátel, ty by mě popsali líp.

Když tak pozoruji, kolik aktivit najednou zvládáš, tak na mě děláš dojem naprostého workoholika. Je to tak, nebo dokážeš i opravdu odpočívat? Jak vlastně vypadá Tvoje perfektní dovolená?
Jsem v jádru velmi skromný – stačí mi slunce, pláž a hlavně dobré jídlo…

Paule, děkujeme, že sis na nás ušetřil pár minut času a budeme se těšit 19. dubna v SaSaZu.
Já taky děkuju a brzy na viděnou…

Více info o akci Paul van Dyk – 19.4.2013 – SaSaZu Prague – najdete na www.paulvandyk.cz.
Vstupenky v síti www.ticketportal.cz

Paul van Dyka zpovídal Jaromír Koc