Don Diablo

Megastar Don Diablo a mysteriózní Claptone vystoupí v létě na Beats for Love!

Pokud ještě někdo z nějakého důvodu stále váhá s nákupem vstupenek na letošní ročník Beats for Love, tak by měl zpozornět! Je tady několik dalších jmen, která jej možná definitivně přesvědčí o tom, že letošní ročníku tohoto multižánrového svátku taneční hudby bude ještě více nabitější než ten loňský. Do Ostravy totiž, mimo dalších, v létě zavítá holandská mega hvězda Don Diablo a maskovaný house mág Claptone z Německa.

Don Diablo není pro fanoušky mainstreamověji orientované elektronické hudby žádným novým jménem. Jeho největší mezinárodní úspěchy se datují od roku 2013. Jeho raketový růst pokračoval v roce 2014, kdy založil svůj vlastní label Hexagon a o rok později odstartoval stejnojmennou radioshow. V roce 2016 přišel megahit ‘Cutting Shapes’ a v roce 2018 pak vydal své druhé album ‘Future’. “Don Diablo je v hudebním světě skutečný pojem a je respektovaným umělcem již bezmála 20 let, i když to v širokém povědomí není tolik známo. Jeho hudební životopis zdobí kolaborace se jmény jako Coldplay, Ed Sheeran, The Chainsmokers, Tiësto, Emeli Sandé a mnohými dalšími. Minulý rok se navíc umístil na 7. místě v anketě DJ Mag Top 100 DJs a pro nás je velká čest jej u nás na Love stage přivítat jako vůbec prvního zástupce z Top 10 této ankety,” říká Kamil Rudolf, ředitel festivalu.

Druhým obrovským jménem zveřejněným v posledních týdnech je německý maskovaný DJ a producent Claptone, jehož popularita v posledních dvou letech stoupá raketovým tempem. Minulý rok se v žebříčku DJ Mag Top 100 DJs umístil na 57. pozici. Svou unikátní show v bílých rukavičkách už předvedl na Tomorrowlandu či Ultra Music Festivalu. A jeho tracky ‚No Eyes‘ či ‚Under The Moon‘ a remixy na ‚Liquid Spirit‘ a ‚We Got The Power‘ letos roztančí i House stage v Dolních Vítkovicích. Na té jej doplní skotské duo Illyus & Barrientos, od kterých si nechal sám Claptone zremixovat track ‘In The NIght’. Jejich vlastní tracky ‚Need Me‘, ‚Takin‘ Over‘ či ‚Ballin‘ slibují opravdu pure house zážitek.

Dvě jména přibyla také na Reggae 2 Jungle stage. Prvním z nich je Selecta J-Man, DJ a producent z anglického Bristolu, který spolupracuje například s Deadly Hunta nebo Evou Lazarus a společně s Ariesem je členem Born on Road family. Tím druhým je rovněž anglický DJ a producent DJ Hybrid, zakladatel Deep In The Jungle Records. “DJ Hybrid je velmi oceňovaným umělcem! Vždyť je to vítěz ocenění ‚Best breaktrough DJ‘ a ‚Best breaktrough producer‘ v anketě ‚We Love Jungle Awards 2015‘. V letošním roce je nominován ve stejné anketě v katergoriích ‚Best DJ‘, ‚Best Producer‘, ‚Best Track‘ a jeho label v kategorii ‚Best Label‘, takže mu držíme palce a těšíme se na něj,” dodává Rudolf.

Drum & Bass stage představuje vystoupení unikátního projektu 3RDKND, což je společný projekt DJs a producentů Donnyho (UK), Katharsyse (FRA) a domácího Forbidden Society. Projekt je zaměřen na experimental, military step, hard & dark drum and bass, očekávat lze tedy pořádně pekelnou show. Ještě větší horko ovšem bude na Devastator HC&HS stage, kam dorazí italské duo Malice a na Beats for Love vůbec poprvé přiveze Raw Hardstyle.

Prvních vystupujících se dočkala také Electroswing stage, kde své DJské umění předvedou The Sweet Life Society, Italský electroswingový projekt, který už vystoupil na takových akcích jako Glastonbury Festival, Boomtown Fair nebo Bestival. Konečně prvního umělce odhalila také Psytrance stage. Tím je Spirit Architect, DJ a producent z Makedonie, který je mimo jiné vystudovaným zvukovým inženýrem.

Festival Beats for Love se koná 3. – 6. 7. 2019 v industriálním parku Dolní Vítkovice, Ostrava. Více než 400 umělců z celého světa vystoupí na 13 pódiích. Vstupenky jsou aktuálně v prodeji za 1090 Kč + poplatky prodejce. V prodeji jsou i VIP vstupenky a vstupenky do Love campu. Veškeré informace naleznete na webových stránkách www.b4l.cz nebo na Facebook profilu ww.facebook.com/beats.for.love.