Sziget 2016 - osm důvodů proč tam vyrazit

Sziget 2016 – osm důvodů proč tam vyrazit

Na letošní ročník festivalu Sziget jsou permanentky z 90% vyprodány. Jedním z důvodů jsou hvězdy jako Rihanna, Muse, Sia, Manu Chao, David Guetta, Die Antwoord, Bastille, Noel Gallagher, Sigur Rós, John Newman a další kapely letošního programu. A protože na Szigetu je toho k vidění mnohem víc, tak tady je pár dalších důvodů, proč neváhat s nákupem na vyrazit na sedmidenní festival Sziget. Festival se koná od 10. do 17. srpna 2016.

 
1. Areál festivalu aneb Ostrov svobody
Unikátní atmosféra Szigetu tvoří nejen návštěvníci z více než 80 zemí světa, ale i skvělý areál, který se nalézá na krásném ostrově na řece Dunaji uprostřed Budapešti. Podívejte se na aftermovie roku 2015 –

 
2. Zábava po celý den i noc
Na Szigetu hrají světové hvězdy, ale kompletní program se odehrává na téměř padesáti místech po celém areálu. Nejen hudba, divadlo a moderní cirkus, ale je tu i spousta dalších možností jak prožít neopakovatelný festival. Každý den proběhne na dvě stovky vystoupení či představení. Popsat vše co se na Szigetu děje by zabralo desítky stran. Více o programu naleznete tady.

 
3. Rozmanitost hudebního programu
V programu jsou největší hvězdy nejen mezinárodní popové či rockové scény na několika pódiích. Dvě scény budou věnované jen taneční a elektronické hudbě – Telekom Arena je obří stan pro
deset tisíc návštěvníku a ani letos nebude chybět ani skvělé Colosseum. Mimořádnou přehlídku hvězd nabízí scéna věnovaná world music, ale na ostrově bude znít i folk, jazz, blues, alternativní i
klasická hudba. Bude tu scéna věnovaná těm nejtalentovanějším hudebníkům z Evropy, ale i scéna, která vás zasvětí do současné maďarské rockové a elektronické hudby.

 
4. Art of Freedom
Na Szigetu najde obrovské množství různých instalací. Letos jich bude téměř 100 v každém koutě ostrova. Tyto gigantické zařízení a zvláštní světla výrazně přispívají k již zmíněné unikátní atmosféře Szigetu, takže návštěvníci mohou celý den putovat a objevovat 50 míst napříč různými světy.

 

5. Bezpečnost

Pořadatelé každoročně zdůrazňují význam a prioritu bezpečnosti jejich naávštěvníků Szigeťanů. Tento rok se zvýší počet lidí věnující se bezpečnosti a nejviditelnější to bude u vstupu na festival.
Nový systém „check-in“ bude fungovat na stejném principu jako na letištích. Takže před nasazením náramku budou návštěvníci požádáni, ať se přeukážou svým dokladem totožnosti a kamerový systém nainstalovaný u vchodů bude probíhající výměnu sledovat.

 

6. Sziget Beach
Během tří let se stal prostor Sziget Beach jedním z nejnavštěvovanějších částí ostrova, která se stále rozrůstá. Na břehu řeky Dunaje najdete nejen vyhrazenou pláž, kde se můžete zchladit, ale i chill-out zónu, kde můžete relaxovat během festivalu.

 

7. Zázemí festivalu

Na festivalu se budete cítit pohodlně všech sedm dní. Hygiena byla na Szigetu vždy nadprůměrná, ale WC a sprchy se letos ještě o stupeň zlepší a zvýší se i frekvence úklidových prací. Také v jídle Sziget usiluje o různorodost a zároveň vysokou kvalitu. Tentokrát bude dokonce více restaurací ze zahraničí. Například Foodstock, festivalová kuchyně slovenské restaurace Fou Zoo, přinese širokou škálu hamburgerů, pizzy, nejzajímavější potravinářské skvosty, maďarské speciality a významné chutě z celého světa. Bezhotovostní platební styk bude letos na Szigetu provozovat estipay, nyní část skupiny Sziget. Mezinárodním debutem budou zbrusu nové virtuální festivalové karty, které umožní plné platební služby prostřednictvím mobilních telefonů.

 

8. Krásná Budapešť
Dopřejte si koupel v jedné ze slavných městských lázní, pochutnejte si na místní kuchyni, nakoukněte do některých velmi osobitých obchůdků s originálními výrobky, projděte se po Chain
Bridge nebo se jednoduše posaďte do nějaké z místních skvělých kaváren a relaxujte. Loňský Sziget přivítal celkem 441 tisíc lidí a nejen návštěvníky, ale taky umělci a médii byl prezentován jako nejlepší Sziget všech dob. Ostrov svobody již dvakrát obdržel ocenění „Best Major European Festival“ a loni byl oceněn jako festival s „Nejlepším evropským line-upem“.

 

Výběr z programu Sziget 2016
Afrojack
Aurora
Bastille
Bloc Party
Boys Noize
Bring Me The Horizon
Bullet For My Valentine
Carnage
CHVRCHES
Crystal Castles
Datsik
David Guetta
Die Antwoord
Dillon Francis
DJ Sliink
DVBBS
Dyro
Excision
FIDLAR
Hardwell
JAIN
Jake Bugg
Jess Glynne
John Newman
K.I.Z.
Kaiser Chiefs
Kodaline
Kovacs
M83
Manu Chao La Ventura
Marky Ramone’s Blitzkrieg

Molotov
Movits!
Muse
Naughty Boy
Nicky Romero
Noel Gallagher
Oscar and the Wolf
Parkway Drive
Parov Stelar
Rico & Sticks
Rihanna
Róisín Murphy
SIA
Sigur Rós
Skunk Anansie
Sum 41
The Last Shadow Puppets
The Lumineers
The Neighbourhood
Tourist
Travis Scott
TroyBoi
Unkle (live)
Vinai
Wilkinson (live)
Years & Years
Zedd

 

Co je Sziget:
Sziget, největší hudební festival ve střední Evropě, probíhá v maďarské metropoli Budapešť každý rok v srpnu více než dvacet let. Jako zatím jediný festival v historii je Sziget dvojnásobným držitelem evropského ocenění EFA „Best Major Festival“ a to za ročníky 2011 a 2014 a za rok 2015 získal ocenění Best Line-up“.
Sziget pravidelně přiláká na krásný ostrov v srdci Budapešti více než 400 000 fanoušků z nejméně 80 zemí. Obří akce poskytuje kompletní úžasný prázdninový týden se skvělými živými koncerty světových hvězd, mezinárodní komunitou a všemi turistickými atrakcemi, které město Budapešť nabízí. Program Szigetu tvoří zvučná jména těch největších umělců napříč žánry, doplněná o fantastické nehudební zážitky mnoha divadelních představení, vizuální tvorby a instalací. Tato jedinečně namíchaná směs přitahuje stále větší počet návštěvníků, a tak v roce 2015 bylo i přes navýšenou kapacitu hned třikrát vyprodáno.
Chcete-li pocítit skutečnou atmosféru Szigetu, podívejte se na oficiální aftermovie shrnující sedm neuvěřitelných dní ročníku 2015:

Vstupenky: www.szigetfestival.cz/tickets