James Zabiela na listopadové Flow v Roxy

James Zabiela na listopadové Flow v Roxy

Do pražského klubu Roxy zavítá 15. listopadu legenda světové taneční scény, skvělý producent a především jeden z nejšikovnějších djů na zeměkouli – James Zabiela (UK). James si v ČR získal početnou fanouškovskou základnu svými vystoupeními na legendární noci Zen a také díky své rezidentní noci Reason právě v Roxy.

James Zabiela pochází z anglického Southamptonu a jeho pojetí elektroniky nebylo nikdy možno obsáhnout do jediné „škatulky“. V počátcích své kariéry šlo především o směs house a breakbeatu. I když nyní je považován spíše za tech-house dje, prvky breakbeatu můžeme v jeho setech stále slyšet. Od roku 2001 vydal nespočet releasů pod značkou Renaissance, stejně jako většina housových velikánů jako Sasha, John Digweed nebo Hernan Cattaneo.

James Zabiela je velmi ceněný pro kvalitní remixerskou práci, o kterou projevily zájem i kapely jako Hot Chip (singl How Do You Do), Röyksopp (Remind Me) nebo Radiohead (The Reckoner). Jeho remixerské schopnosti jsou patrné i v setech, kdy používá nespočet mašinek včetně svého iPadu k rozebrání a následnému překopání hraných skladeb, a to vše živě.

Charismatický Brit je jedním z těch, kteří se snaží neustále posouvat své schopnosti dopředu. Že to není fráze, dokazuje jeho zapojení do vývoje a testovaní nových produktů společnosti Pioneer, pro které pomáhal vyvíjet CD přehrávače a především aktuálně nejpoužívanější model CDJ 2000Nexus ve spojení s loopovacími a remixovými mašinkami. Tyto a další nástroje používá při svých vystoupeních, které tak svou kvalitou a provedením přesahují hranice dj setů.

15. listopadu ho opět bude v ROXY plná stage a můžeme se těšit na přehlídku toho nejlepšího ze současné elektronické produkce, stejně jako na excelentní dj skill.

www.roxy.cz