Sub Focus představí nové album Torus v Roxy

Sub Focus představí nové album Torus v Roxy

V listopadovém programu klubu ROXY nalezneme další legendární jméno drum&bassové scény. Své současné pojetí drum&bassu a především svou novou desku Torus přijede do pražské ROXY představit špičkový producent a jeden z nejžádanějších světových DJů – Sub Focus.

Mezi stovkami producentů, kteří se dennodenně pokouší svou produkcí přinést do světa elektronické hudby něco neotřelého, je jen málo těch, kterým se něco podobného podaří. Mezi touto vybranou společností je už jen pár vyvolených, kteří dokáží svým pojetím změnit zvuk a směr určitého hudebního stylu. Jedním z nich je bez debat rodák z anglického Guildfordu Nick Douwma, všeobecné známý pod jménem Sub Focus.

I když Sub Focus už do dnešního dne svou prací přesáhl hranice jednoho stylu, největšího úspěchu jednoznačně dosáhl svou drum&bassovou produkcí. První release vyšel v roce 2003 a již o dva roky později se dvojsingl X-Ray/Scarecrow dostal na první příčku UK Dance Chart a do vinyl-bagů mnoha djs. Toto umístění si zopakoval v následujících dvou letech ještě se singly Timewarp/Join The Dots a Rock It/Follow The Light a bylo jasno, že se na scéně objevil nový element. Každý další singl se stával událostí a vše přirozeně vyústilo ve vydání prvního alba s kreativním názvem Sub Focus v roce 2009. Album je ukázkou neotřelé kombinace drum&bassu s prvky dubstepu, breakbeatu či trancu. „Sub Focus má výjimečnou schopnost produkovat parket požírající monstra. Toto album, to je styl sám pro sebe“ glosov al kritik BBC Chris Power v tehdejší recenzi.

Po vydání alba nebyla pochopitelně o nabídky na spolupráci nouze a Sub Focus spojil síly s Chase&Status (Flashing Lights), Rusko (Hold On) nebo třeba TC (Borrowed Time) a Pendulum. Není už nutno zdůrazňovat, že téměř z každého singlu, pod kterým byl podepsán, se stalo další monstrum drtící parket v klubech. V roce 2012 vyrazil Sub Focus na evropské turné, na kterém se prezentoval živým podáním svých hitovek a především masivní pódiovou produkcí obsahující několik kruhových LED ploch. Na konci letošního září vyšla na labelu Virgin EMI druhá deska s názvem Torus, která obsahuje již během roku 2013 zveřejněné singly Out Of Blue, Tidal Wave nebo Endorphins.

Stejně jako ve své současné produkci i při svých vystoupeních Sub Focus kombinuje množství stylů od house, přes dubstep, trap až k drum&bassu a vytváří tak jedinečnou směsici zvuků a stylů, kterou není možné pojmout do hudebních škatulek. Stejně barevné a zároveň nevyzpytatelné bude i očekávané listopadové vystoupení v klubu ROXY.