Exkluzivní sety pro DanceMAG.cz - Junior Jan

Exkluzivní sety pro DanceMAG.cz – Junior Jan

Na počátku kariéry byl ovlivněn styly jakými jsou new wave 80’s & 90‘s a hip hop, přes které se propracoval až po taneční hudbu. Jeho současná stylová definice zahrnuje house, tech-house a techno, které ve svých setech míchá s chirurgickou přesností. V roce 2005 se začal prosazovat svým spontánním vystupováním za gramofony a v poslední době také jako nadějný producent, který se svou poctivou prací ve studiu snaží o jedinou věc, pobavit lidi. Junior Jan si své jméno vydobil na taneční scéně především díky jeho stabilní a vysoké produkční studiové úrovni. Přirozený talent s vášní pro hudbu je to, co Jana odlišuje od nováčka a tvoří z něj headlinera. Jeho produkce pokročila tak, že po debutovém EP v roce 2007 vydává již pro labely ve Španělsku, Rakousku nebo ČR.

Kromě pravidelného hostování na tanečním Dance Rádiu za svou kariéru vystoupil po boku největších techno hvězd jakými jsou Carl Cox, Umek, Dave Clarke, Adam Beyer, Nic Fanciulli, Marco V, Sébastien Léger, Tomcraft a jeho sound je slyšet na všech význámných eventech v ČR a za hranicemi. V roce 2008 se stal právem rezidentem dvou top tanečních klubů v Praze a zároveň je spoluzakladatelem stylové noci Rehab v klubu Mecca, která běží již pátou sezónu. Připravte se na tech-housem nabitou show!

[soundcloud url=“http://api.soundcloud.com/tracks/94169232″ params=““ width=“ 100%“ height=“166″ iframe=“true“ /]


Můžeš nám povědět něco o sobě a jaké úspěchy máš?

Ahoj Honzo, jsem taky Honza a oba máme skvělý jméno! Ted ale vážně, k mému jménu – jsem známej víc jako ex-Nesquik a nyní už jsem jen Junior Jan. Změna proběhla z důvodů vystupování na zahraniční scéně a vydávání pod různými agenturami. Hraju profi cca 8. rokem a mezi úspěchy rozhodně řadím hraní s legendami pravé taneční scény, kterými jsou Carl Cox, Umek, Dave Clarke a spousta dalších borců. Kromě hraní v zahraničí a na ostrově hudby a lasky – Ibiza jsem projel zřejmě všechny taneční kluby a kouty v ČR, SR a hodně míst taky v DE a PL.

Jakou techniku používáš ke svému vystoupení a jak bys definoval svůj styl?
Traktor pro + kontrolery a občas efektor (Korg), styl bych definoval tak, že zaleží, kde hraješ, ale většinou jde o pop/club house nebo mně bližší styl tech house / techno. Baví mě ale víc ty tvrdší věci, který mají pořádný koule ;).

Pověz nám něco o své tvorbě. Chystáš další singl nebo budeš dělat mash-upy?
Tvorbu dělám déle než djing samotný, začínal jsem prvně na PlayStation s programem Music Creation 2000 (můžu ukázat i nějaký tracky na poslech :)), dále přišel ke slovu keyboard Yamaha DJX s midi a potom software Reason a Cubase. Cubase používám v současnosti a jsem s ním maximálně spokojen. Singlu a EP mam hodně a teď mám tři další rozdělaný, takže je začnu nabízet do nahr. agentur. Jeden z nich bude více komerční a nazpívá ho talentovaná česká zpěvačka. Jinak tvorba Mash Up mě moc nebere a řeknu ti proč. Jednak protože se dělaj převážně v trance komunitě, která není můj záběr a navíc mi přijdou většinou ne úplně povedený (horší zvuk, deklarace tracku samotného), nicméně jsou výjimky a slyšel jsem taky dobrý, každopádně tenhle rok mashup uz moc nejedou.

Když si najdeš trochu volného času, co většinou děláš?
Sport, cestovaní a seberealizace v každým směru.

Chystáš někam vyrazit na dovolenou nebo zůstaneš v Česku?
Letím s přítelkyní na Mallorcu a Ibizu, a pak si budu válet šunky někde v Česku.

Jaký máš pohled na naši českou taneční scénu?
Česka scéna se po dobu x let hodně změnila a není dobře definována, tzn. že je potřeba, aby lidi trochu víc poznávali a dělali rozdíl mezi diskotékámi, kterých je v ČR mnohem více než tanečních klubů. V zahraničí to máš jasně daný a funguje to dobře, tak věřím, že to půjde i tady.

Teď mluv pravdu! Kupuješ nebo stahuješ písničky z internetu? :)
Kupuju, kámo, Beatport, iTunes, Juno a mnoho další sites mají song za 2,5 USD (50,- Kč), takže to není problém, když koupíš 4-5 věcí týdně, jsou to cca dvě kila. Plus podporuješ tak umělce a navíc já si je kupuju ve vysoký kvalitě a ty nestáhneš ani na ruských fórech ;).

Jak se ti líbí webové stránky hudebního magazínu DanceMAG.cz?
Libí, jsou přehledný a dobře se na ně dívá, žádný nepříjemný bannery a dobrá kostra webu.

Poslední otázka. Co bys vzkázal našim čtenářům?
Užijte si léto, kupujte legální tracky a poslouchejte hudbu!

Pro DanceMAG.cz připravil Jan Polák