Exkluzivní sety pro DanceMAG.cz - DJ Casey

Exkluzivní sety pro DanceMAG.cz – DJ Casey

Ondřej Liška, to je jméno českého dje a lehce producenta, který si říká CASEY. Je narozen 24. června 1987. Hudbě se začal věnovat, už od ranného věku, ta mu hned přirostla k srdci. Jako většina djs začal svoje první sety míchat na počítači a to v programu, kteří všichni znají Traktor DJ Studio. U počítače zůstal 5 let. Už v té době jeho sety měli děj, dynamiku a lidem dávaly pocit radosti. Po těchto promixovaných letech na počítači, se náhle dostal k djovi jménem EXPENDABLE, který hraje z gramců. To byl pro něj zlom!!! O tom snil od dob co se dostal k elektronické hudbě.

Sen se splnil. Expendable mu ukázal základy mixování na mixu a dvou gramců. Své první gramce s mixem si pořídil 25. srpna 2007 a hned začal pylně trénovat. Jeho první vystoupení se uskutečnilo 24. listopadu 2007 v Chrudimi v music clubu Agora. Set, který ten večer zahrál, měl veliký úspěch.

[mixcloud https://www.mixcloud.com/DanceMAG_cz/exkluzivní-sety-pro-dancemagcz-dj-casey/ width=100% height=120 hide_cover=1]


Pomalu se dostáváš do podvědomí kluberů i promotérů, jaké byly tvoje první kroky k DJingu?
Už v raném věku mě hodně bavila hudba. Ještě než jsem si koupil gramce a mixák, jsem pilně trénoval techniku mixu na PC. Poměrně dlouho mi trvalo si na aparaturu sehnat finanční prostředky, ale touha splnit si sen, byla silná. Sháněl jsem brigády, šetřil peníze. Jednoho dne jsem zakoupil 2 gramce a mixážní pult, po rozbalení a postavení techniky začaly tvrdé tréninky. Byl jsem schopen trénovat i 10 hodin v kuse. Ani ne za měsíc jsem dostal nabídku hrát na soukromé akci, po tom večeru se počet nabídek zvyšoval. Začal jsem hrát po různých klubech v okolí Východních Čech. Postupem času se mé působení rozšiřovalo dál, dokonce i na Slovensko.

Jakou techniku používáš ke svému vystoupení a jak bys definoval svůj styl?
Dnes hlavně hraji z CD playerů, ale když je možnost hraju i z gramců. Začínal jsem hrát techno, které mě po nějaké době přišlo nijaké, stereotypní. Nyní se hlavně věnuji house. V mích setech uslyšíte veselé a šlapavé tracky. Mám rád dlouhé, čisté a propracované mixy.

Jak se připravuješ na svoje vystoupení?
Nejvíce si dávám záležet na výběru songů, snažím se o to, aby do sebe zapadaly a já mohl hrát jak mě baví. Vždy myslím na publikum, jak je rozdovádět, aby si mé vystoupení užili a pamatovali :-). Párkrát si ten set i zahraju, vžiju se do role posluchače a přemýšlím co na setu zlepšit. Přípravy prožívám :-))).

Co tě v poslední době ohledně taneční scény nejvíc potěšilo a nad čím jsi naopak kroutil hlavou?
Taneční scéna? Otázka nad kterou se zamýšlím snad každý den. Hodně mě v poslední době těší DJ soutěže, díky jedné jsem si zahrál na O2 Open Air Festivalu v Panenském Týnci. To pro byl veliký úspěch. Líbí se mi, že takto promotéři dávají šanci méně známým, nebo úplně začínajícím DJs.

Naopak co mě mrzí je, že spousta posluchačů neví co znamenají slova DISKŽOKEJ (pouštěč) a DJ. Mockrát se mi v klubu na akci stalo, že přišel člověk a chtěl na housové akci zahrát Kabáty. To se, ale v této branži stává nejen mě :-))).

Určitě se ti někdy stává, že dlouho nevyjde deska, která by ti padla do noty. Uvažuješ v takových chvílích o své vlastní produkci?
To se mi dokonce stává hodně často, tracků je hodně ale… Koupíš je, ale pořád nejsou tak úplně tvoje. O vlastní produkci sním, dokonce jsem začal skládat a jeden track mám a další je ve vývoji, ale ještě se musím hodně učit.

Vzpomeneš si ještě, kterou desku sis koupil jako první?
To vím zcela přesně, byly dokonce tři a přinesl jsem si je domů stejně s technikou. První deska je na labelu TRILOGY 001: Rowlanz vs. Ribbz – Wounded, druhá na labelu TEVATRON: Dancefloor Machine. No a třetí YIN YANG Rocords 017: Pedro Delgardo a Phil Walls.

Jak vypadá tvůj soukromý život, když zrovna nejsi DJ? Práce? Škola? Co tě baví?
Bohužel už nestuduji, školu jsem úspěšně ukončil s maturitou. Nyní se momentálně živím jako karosář. Renovuji historická vozidla. Jinak hraju hokej nebo aisoft, kde zapomenu na starosti a povinnosti.

Jak vidíš sám sebe za pár let? Kam směřuje Casey?
Především bych chtěl v djingu jít dál, dostat se víš. Vydávat svoje tracky. To mi dá ještě hodně práce :-), uvidíme. Snad Casey bude ještě dlouho bavit posluchače a plnit parket.

Už je tomu téměř půl roku kdy náš portál dancemag.cz změnil svojí tvář, jak se ti tento web líbí?
Jsem vůbec rád, že tento web existuje, lidi by měli vědět co se na hudební scéně děje. Stránky jsou přehlednější, jsem z nich nadšený. Grafika, kontrast, SUPER. Určitě je to povedená změna :-).

Co bys vzkázal našim čtenářům?
Užívejte života dokud můžete. Bez vás párty, nejsou párty :-)

Pro DanceMAG.cz připravil Jan Polák