Exkluzivní sety pro DanceMAG.cz - Andy Smitth

Exkluzivní sety pro DanceMAG.cz – Andy Smitth

DJ Andy Smitth, vlastním jménem Ondřej Mittner, se už od útlého dětství zajímal o muziku. Postupem času se specializoval na elektronickou hudbu a učil se umění djingu. Díky jeho schopnostem si ho všímaly kluby jak v Brně a v ostatních městech České republiky, tak i v zahraničí – v Itálii, Bulharsku a na Slovensku.

Andy Smitth hraje ve známých brněnských klubech, především v prestižním klubu Tabarin, kde se stává rezidentem společně s Mekki Martinem, který působí na taneční scéně už řadu let. V roce 2010 zakládají společný projekt Wave House Gang, který má velký ohlas u party people. Společně pak vydavají debutový singl Clockwork.

Andy Smitth dává do svých setů spoustu energie, která se vyznačuje kvalitním mixem s gradací nálady.

http://soundcloud.com/andy-smitth/andy-smitth-musik-on

Řekni nám, jak jsi se dostal k hudbě a vlastně i k djingu a které styly jsi zkoušel?
Tak především zdravím čtenáře těchto stránek. K hudbě jsem se dostal čistou náhodou, v klubu ve kterém sem pracoval nepřisel DJ tak sem si stoupl, vzal jeho CD a udělal mejdan :)

Většina DJs přechází nebo už přešla na digitální technologie. Jak je to u Tebe?
I já přešel na digitální formu, hraju přes MacBook pro a Kontroler X1. Moje vystoupení jsou kreativnější, prostě si můžu víc hrát a to mě baví. Začínal jsem hrát přes CD, pak i chvíli z desek ale digitální forma je pro mě nejlepší.

Kdo je tvůj oblíbený český a zahraniční DJ a proč?
Oblíbený český DJ? Asi Lucca protože je nejblíže mému hudebnímu stylu a ze zahraničních určitě Jay Lumen, Uto Karem a Federico Svavo.

Co můžeme od tebe očekávat během zimy? Chystáš vlastní tvorbu?
Během podzimu a zimy určitě dost, jelikož jsem si udělal už předběžně ježíška a koupil sem si nové studiové bedny a Ableton 8 tak budou mít sousedi a přítelkyně radost :) Jinak spousta vystoupení na Moravě a v lednu se pojedu podívat na Slovensko.

Jaký máš pohled na naši českou taneční scénu?
Těší mě, že spousta klubů dělá party s velkýma známýma jménama ale je málo takových, kteří se nebojí udělat méně známé jméno. Za toto bych chtěl třeba vyzdvihnout Peťu Hudlíka (Hydrophonic), který dělá skvělý mejdany!

Máš raději velké akce nebo si myslíš, že lepší je spíš menší party?
Mám rád jak velké tak malé akce. Nezáleží na tom kde hraju, hlavně když se lidi baví a mají úsměv na tváří a zaplaťpánbůh v poslední době jsem měl to štěstí, že sem hrál na samých takových to akcích.

Přemýšlel si někdy o tom, co bys chtěl dělat, kdybys nebyl DJ?
Jasně že přemýšlel a mám v tom jasno, jelikož jsme si s tátem otevřeli restauraci v centru Brna! Takže až budu hluchý mám kam jít :)

Jak se ti líbí nové webové stránky hudebního magazínu DanceMAG.cz?
Jasně vaše nové stránky jsou parádní :)

Poslední otázka… dáváš rád rozhovory?
Jelikož to byl snad můj první rozhovor, tak určitě :)

Pro DanceMAG.cz připravil Jan Polák