Anja Schneider na brněnské Citadele

Anja Schneider na brněnské Citadele

Byznysmenka, DJka a jedna z nejpracovitějších osobností berlínské EDM scény Anja Schneider představí v brněnském Boby centru svůj originální sound, po kterém začíná být české publikum hladové již několik let. Připomeňme si společně její cestu a dosavadní úspěchy, kterých si jí podařilo dosáhnout.

Jednou na hudebním táboře…
Pochází z nemuzikantské rodiny, ale i přesto ji rodiče přihlásili na hodiny flétny, které navštěvovala do svých čtrnácti let. Anja během puberty začala pozorněji poslouchat alternativní radiové stanice, v jejím magneťáku se neustále střídaly pásky Kraftwerků a Depešáků a na flétně se začal usazovat prach.

Anja ráda rádio.
K rozhlasovému vysílání měla vždy blízko, a proto se časem stala moderátorkou na několika různých rádiových stanicích – nejznámější z jejich prvotních úspěchů je její angažmá na kanálu Hi five. Práce radio DJky ji naplňuje především v tom smyslu, že „nemusí“ desky míchat a vychutnává si je společně se svými posluchači do začátku do konce. Za zmínku stojí i fakt, že Anja Schneider vykonávala funkci producentky na rádiu KissFM.

Zásadní zlom přišel kolem roku 2000, kdy Anja rozjela svou vlastní legendární show Dance Under the Blue Moon na stanici Fritz (tam můžete například pravidelně slýchávat i relaci Paul van Dyka). Statisícová posluchačská základna ji přiměla k tomu, že se naučí DJskému řemeslu a bude tak moci prezentovat své oblíbené desky v klubech po celém Německu a následně i v celém širém světě.

Osudové setkání -> fenomenální label.
V rádiu Fritz potkala Ralfa Kollmanna a najednou byla ruka v rukávu. Z DJky se stala producentka a z kamarádství se stalo obchodní partnerství, které dalo vzniknout, v současnosti ostře sledovanému, labelu Mobilee records. Ostatně právě díky tomuto vydavatelství a schopnostem dua Anja & Ralf se podařilo prosadit dvojici Pan-Pot, která patří mezi vyhledávané techno projekty současnosti. Mezi další talenty, kterým Mobilee records pomohlo nastartovat kariéru, patří Sebo K, Paul Brtschitsch, Marco Resmann, Kiki a Lee van Dowski. Všimněte si, že Anja Schneider není sobecká hvězda, která by se snažila tlačit pouze své jméno, ale vždy jedná v zájmu celého labelu. Nepřipomíná vám to náhodou chování dalšího německého rodáka – Papa Svena – jehož značka Cocoon je synonymem pro organismus produkující vyšperkovanou taneční hudbu a propagující stále nová a zajímavá jména? Nápadný příklad altruismu…

Anjableton.
Roku 2008 vydává Anja Schneider první debutové album Beyond that Halley, které sklízí nečekaně kladné hodnocení a do podvědomí clubberů i DJů se z něj dostávají dva zásadní tracky – Belize a Safari. Od té doby se Anje nabídky na spolupráci a remixy jen hrnou a značka Mobilee records je považována za vstupní bránu do světa velkých mejdanů v rytmu 21. století.