Do Brna přijede John Digweed

Do Brna přijede John Digweed

Klub Fléda se chystá 24. dubna opět potvrdit, že klubové noci Elektra jsou jedinečnými událostmi na celé české taneční scéně. Na desáté narozeniny Elektry totiž DJský pult opanuje jedna z největších osobností historie i současnosti DJingu John Digweed.

Zatímco kariéry řady DJs jsou postaveny na nákladné propagaci a marketingových tricích, John Digweed pozici jednoho z nejzásadnějších tvůrců postavil na pevných hudebních základech. Jeho stále nabitý diář svědčí o tom, že clubbeři po celém světě o jeho umění nepochybují. Právě nyní guru elektronické muziky, který má za sebou společné turné s Davidem Bowiem, Mobym, Fatboyem Slimem i Carlem Coxem, přijíždí do Brna. „Říká se, že být vtažen do Digweedova setu je s ničím nesrovnatelný zážitek. Na Flédě tomu bude jistě nápomocna i nová špičková zvuková aparatura a především jihomoravští clubbeři, kteří Elektře dodají tu správnou energii a jiskření,“ dodává David Novotný, dramaturg klubu Fléda. Elektru v režii Johna Digweeda doplní sety renomovaného brněnského rodáka DJe Orbitha a košického DJe Borry. Za pultem se objeví také pražský DJ Fatty M a brněnský DJ Fly.

John Digweed se za DJský pult postavil poprvé v patnácti letech v rodném Hastingsu a brzy se stal výraznou osobností zdejší klubové scény. Zaujal na parties na proslaveném molu Hastings Pier, kde vystupoval vedle Carla Coxe či Prodigy. Průlom v jeho kariéře nastal v roce 1993, kdy začal spolupracovat s DJem Sashou a spolu se proslavili progressive house sety v klubu Renaissance v Mansfieldu. V roce 1994 vydali svoje klubové mixy pod jménem Renaissance: The Mix Collection jako regulérní komerční nahrávku, což byl v té době ojedinělý počin.

Později Digweed založil label Bedrock Records. Pod nickem Bedrock spolu s Nickem Muirem vyprodukovali mimořádně úspěšný track ‘For What You Dream Of’, který se objevil v kultovním filmu Trainspotting. Jeho kvalitní a nápadité sety si postupně získávají celosvětové uznání, a proto Digweed křižuje svět spolu s Davidem Bowiem, Mobym, Carlem Coxem či Fatboyem Slimem. Jeho relace Transitions Radio Show poslouchá přes deset let kolem 12 miliónů posluchačů ze 30 zemí. Na absolutním vrcholu DJského a producentského světa drží Digweed vysokou úroveň tvůrčí integrity, která se stala globálním měřítkem v oboru.

Vstupenky na hvězdnou klubovou noc Elektra na Flédě, která začne v pátek 24. dubna od 20 hodin, stojí v předprodeji 490 Kč, na místě budou za 540 Kč.  Více informací na fleda.cz

Elektra – John Digweed, 24. dubna 2015, Fléda, Brno

Cena vstupenek: 490,- /na místě 540,-

Vstupenky na koncert jsou k dispozici v předprodejích:

Facebook událost

www.johndigweed.com

youtu.be/bISi4dXdAkQ

O klubu Fléda

Novodobá éra Flédy odstartovala po roce 2001, kdy vznikl v domě na Štefánikově ulici v Brně hudební klub. Od roku 2004 provozuje Flédu tým Level B production, který z klubu vytvořil jeden z nejlepších hudebních prostor v České republice. Dramaturgie klubu je rozmanitá a představuje jak zavedené kapely, tak mladé umělce a rodící se hudební směry. V programu mají své pevné místo větší a produkčně náročnější koncerty zahraničních hvězd i skromnější a autentické přehlídky lokálních hudebníků. Kromě koncertů je Fléda stabilní scénou pro klubové noci (Elektra, Vendeta, Vibe). Ty jsou vždy zaměřeny na konkrétní hudební žánry a aktuální trendy. Od roku 2001 se na pódiu Flédy vystřídalo více než 1000 interpretů, jejichž vystoupení zhlédl téměř milion hudebních fanoušků. Klub je vybaven špičkovou zvukovou aparaturou od firmy d&b audiotechnik.