André Galluzzi - Cocoon na Apokalypse

André Galluzzi – Cocoon na Apokalypse

Narodil se roku 1973 ve Frankfurtu. Ve čtrnácti letech si začal přivydělávat v jednom klubu jako barman. Po několika měsících zastoupil nemocného rezidentního DJe a v tu chvíli se mu změnil život. Netrvalo dlouho a s kufrem desek se dostal do klubů jako M v Mainzu a legendárního berlínského Bunkru. Na sklonku 90. let má již svou rezidentní noc v Park café ve Wiesenbadenu.

V roce 1994 začíná tahat za nitě taneční scény – pracuje v distribuční síti Neuton. O rok později potkává Paula Brtschitsche, se kterým rozjíždí label TAKSI. Hned první vydanou desku si oblíbil Papa Sven – lepší reklamu si Galluzzi ani nemohl přát!

S přicházejícím úspěchem narůstá i počet zahraničních bookingů, a proto se André stěhuje do Berlína, kde získává rezidenturu v klubu Tresor. Koncem milénia pravidelně létá hrát do Švédska, Kanady, Holandska a Švýcarska.

Richie Hawtin si všiml Galluzziho originálního feelingu pro hudbu a licencuje si jeho track Schneesturm svůj label Plus 8. Roku 2003 André vydává album Night on Earth II a pracuje na tracku Maskenball pro Cocoon Compilation C. Na přelomu let 2003 a 2004 se André Galluzzi stává plnohodnotným členem prestižní rodiny Cocoon Booking.

Rok 2007 přinesl spolupráci s Guido Schneiderem a společně vydávají velmi úspěšnou skladbu Albertino, která drtí žebříčky prodejnosti. Kooperuje i s dalšími umělci – s Danou Ruh zakládá v roce 2011 label ARAS, pojmenovaný po papouškovi ara. Cílem je zviditelnit nové talenty.

Dnes je André Galluzzi rezidentem vyhlášeného místa neřesti Berghainu a Panoramabaru, kde si občas střihne až 10 hodinové sety. Pravidelně cestuje daleko za hranice Německa – do Japonska i Jižní Ameriky, kde má tisíce fanoušků.