Timmy Trumpet 2018

Timmy Trumpet se v říjnu vrátí do Prahy s jeho dosud největší show

Timmy Trumpet – jeden z nejlepších DJů současnosti chová české publikum ve velké oblibě, což dokazuje každoroční návštěvou naší země. V letošním roce si pro své zdejší fanoušky vyčlenil ve svém diáři dokonce dva termíny – po březnové návštěvě brněnského Bobycentra, které vyprodal za pouhé tři týdny, vystoupí 12.října v Praze v Tipsport areně.

V rámci jeho dosud největší show, která je součástí Trumpetova prvního halového turné, se návštěvníci mohou těšit na dalších šest DJů, jejichž jména budou zveřejňována postupně.

 

Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketportal za 790 korun.

 

Timmy Trumpet (vlastním jménem Timothy Jude Smith) pochází z Austrálie, kde nejprve navštěvoval The Sydney Conservatorium of Music. Už na následné státní škole Carlingford High School však propadl jazzu. „Když mi byly čtyři, začal jsem hrát na trumpetu a brzy na to, jsem sám začal hudbu skládat. Jakmile jsem objevil jazz, začal jsem jamovat na všechno, co jsem slyšel. Hlavně na skladby z rádia. Netrvalo dlouho a natrefil jsem na house music “ říká Trumpet, který se proslavil právě unikátní kombinací DJingu s live trumpetou.

 

„Jste tím, co posloucháte. Proto byste neměli skončit jen u poslechu hudby, kterou byste rádi dělali, ale naopak poslouchat co nejvíce různých žánrů a nechat je na sebe působit,“ radí začínajícím DJům Timmy Trumpet. „Já jsem poslouchal opravdu všechno – od Metallicy po Mozarta.“

 

Ačkoliv jeho první oficiální nahrávka je datována rokem 2009, EDM scénou prvně otřásl v roce 2011 se skladbou „Horny“, která obsadila 5.místo v Aria Charts. Dnes má na svém kontě na tři desítky singlů, z nichž tři se staly no.1 v Aria Charts a těsí se platinovým prodejům. Jeho skladby pravidelně ve svých setech hrají Armin Van Buuren, Carl Cox, Fedde Le Grand nebo Fatboy Slim. Je podepsán u Ministry of Sound, ročně absolvuje na 200 vystoupení, byl vyhlášen nejlepším australským DJem a podle DJ Magu je aktuálně 43. nejpopulárnějším DJem světa.

 

Více na www.ticketportal.cz