Avicii

Zemřel DJ a producent Avicii, bylo mu 28 let

Švédský DJ a producent Avicii, narozený jako Tim Berglund, dnes 20. dubna 2018 zemřel ve věku 28 let.

 

Dnes odpoledne 20. dubna byl nalezen mrtvý ve městě Maskat, hlavním městě Ománu. O jeho úmrtí informovala Diana Baron, jeho tisková mluvčí.

 

 „It is with profound sorrow that we announce the loss of Tim Bergling, also known as Avicii,“ Diana Baron, his publicist said in a statement. „He was found dead in Muscat, Oman this Friday afternoon local time, April 20. The family is devastated and we ask everyone to please respect their need for privacy in this difficult time. No further statements will be given.“

 

Avicii se nejvíce proslavil díky megahitům jako „Levels“, „Hey Brother“ či „Wake Me Up.“

 

Po předčasném odchodu z DJingu v roce 2016, který byl zapříčiněný zdravotními důvody (trpěl akutním zánětem slinivky břišní), se Avicii v roce 2017 vrátil s novým EP Avīci (01) a fanoušky lákal na nové EDM album. Za celou kariéru vydal dvě studiová alba. V druhé polovině roku 2017 mu vyšel životopisný dokument s názvem Avicii: Pravdivé příběhy, kde popisuje svůj vzestup, pád, návrat Avicii a strach o svůj zdravotní stav.

 

Avicii byl jedním z nejvlivnějších DJů a propagátorů EDM hudby. V roce 2012 a 2013 se umístil na 3. místě žebříčku Top 100 DJů vyhlašovaným časopisem DJ Mag. Byl nominovaný na dvě ceny Grammy v letech 2011 a 2012 a jeho poslední EP Avīci (01) bylo nominováno na cenu Billboardu jako nejlepší elektronické album.