Sziget - SIA, Excision, Dyro a další…

Sziget – SIA, Excision, Dyro a další…

Sziget pokračuje v oznamování nových kapel a seznam vystupujících rozšířil o dalších 14 zvučných jmen. Na festivalu tak zahrají Sia, Excesion, Dyro, Travis Scott a další. Týdenní dovolená uprostřed Budapešti ve společnosti hvězd se koná 10.-17. srpna 2016.

Kromě již oznámených interpretů jako jsou Muse, David Guetta atd. se letošní programu Szigetu může pyšnit dalšími světovými hvězdami, jako jsou Sia či Noel Gallagher’s High Flying Birds. V programu nepochybně nezapadnou ani Jake Bugg, který přinese autentický indie folk, rockový Molotov či Travis Scott, který přiváží na Sziget skutečné hiphopové beaty. Z Kanady navštíví festival Crystal Castles se svou experimentální elektronickou hudbou a Excision předvede současnou podobu dubstepu. Žánrovou různorodost festivalu potvrzují také UNKLE a Wilkinson se svými live sety, francouzka JAIN, norská zpěvačka Aurora, nejlepší holandský DJ Dyro, belgická electropop kapela Oscar and the Wolf a britští elektroničtí umělci Tourist. Více o programu ZDE.

Hudební line-up tohoto ročníku nabývá výraznějších obrysů, ale návštěvníci festivalu mohou ještě očekávat další velkou vlnu překvapení, jak to umí jen Sziget, včetně nehudebního programu konajícího se na ostrově. Sziget totiž není jen hudební festival, ale místo, kde menšinové žánry, subkultury, aktivisté či představení současného tance a divadla mají stejnou váhu jako jakékoliv jiné hudební vystoupení.
Tento fenomenální sedmidenní nonstop festival otevírá své brány v srpnu, a to lidem z více než 90 zemí světa. Ti, kteří mají zájem, by si měli pospíšit s koupí vstupenky, protože se prodávají velmi rychle a nadstandartní kempy ještě rychleji (VIP Camping je již vyprodán). Naštěstí je stále dost možností, kde se ubytovat.

Všechna doposud ohlášená jména Szigetu 2016 (v abecedním pořadí):

Aurora
Bastille
Bloc Party
Bring Me The Horizon
Bullet For My Valentine
Crystal Castles
CVRCHES
Datsik
David Guetta
Dyro
Excision
JAIN
Jake Bugg
Jess Glynne
John Newman
K.I.Z.
Kodaline
Kovacs
M83

Molotov
Muse
Naughty Boy
Nicky Romero
Noel Gallagher’s High Flying Birds
Oscar and the Wolf
Parkway Drive
Parov Stelar
Queer Jane
Quimby
Rico & Sticks
Róisín Murphy
SIA
Sigúr Ros
Sum 41
The Last Shadow Puppets
The Lumineers
The Neighborhood
Tourist
Travis Scott
Unkle (live)
Wilkinson (live)
Years & Years