Finalisté soutěže a první zástupce ČR na Szigetu

Finalisté soutěže a první zástupce ČR na Szigetu

Festival Sziget neustále obohacuje svůj program a představuje dalších devět jmen. Na festivalu konajícím se 10.-17. srpna 1016 v Budapešti uvidíte také koncerty Manu Chao La Ventura, Hardwell, Kaiser Chiefs a mnoho dalších. Letošní line-up se jmény jako jsou Rihanna, Muse, Sia, Noel Gallagher, táhne víc než kdy předtím. Pětidenní permanentky jsou již vyprodány, stejně jako řada kempů. Zbývají tak už jen jednodenní vstupenky a sedmidenní permanentky.

Festival Sziget i letos poctivě pracuje na svém barvitém hudebním programu napříč všemi žánry a Rihanna, Sia, Muse, David Guetta, Bastille The Lumineers, Chvrches je jen zlomek jmen, která zdobí letošní program. Obhajobu ceny za „Nejlepší evropský line-up“, chtějí v Budapešti podpořit i další devítkou nových jmen. Poslední vystupení na „Main stage“ této celotýdenní party, si zabírá Hardwell, jehož produkce doprovodí závěrečnou show a již tradiční ohňostroj. Taneční rytmy a skvělou atmosféru ovšem přinese i Manu Chao La Ventura. Devítku jmen dále tvoří Kaiser Chiefs, Fidlar, Boys Noize, Dillon Francis, Movits!, Vinai, DJ e Sliink. Ale i zástupci české hudební scény nají v tomto našlapaném ročníku svého zástupce. Na Szigetu letos předvede svouji show En.Dru. Druhým zástucem může být kapela Piano, která se pokusí zvítězit ve finále soutěže Jednou ranou na Sziget, které se koná 6.5. v Rock Café.

Již oznámená jména (v abecedním pořadí):

Aurora
Bastille
Bloc Party
Boys Noize
Bring Me The Horizon
Bullet For My Valentine
Crystal Castles
CHVRCHES
Datsik
David Guetta
Dillon Francis
Dyro
En.dru
Excision
FIDLAR
JAIN
Jake Bugg
Jess Glynne
John Newman
Hardwell
Kaiser Chiefs
K.I.Z.
Kodaline
Kovacs
M83
Manu Chao La Ventura

Molotov
Movits!
Muse
Naughty Boy
Nicky Romero
Noel Gallagher
Oscar and the Wolf
Parkway Drive
Parov Stelar
Queen Jane
Rico & Sticks
Róisín Murphy
SIA
Sigur Rós
DJ Sliink
Sum 41
The Last Shadow Puppets
The Lumineers
The Neighbourhood
Tourist
Travis Scott
Unkle (live)
Vinai
Wilkinson (live)
Years & Years

Soutěž Jednou ranou na Sziget:
Soutěž českých a slovenských kapel o účinkování na festivalu Sziget 2016. Finalisté jsou Piano (CZ) a Fúzy Múzy (SK). Na ty čekají koncerty ve 3 městech – 28.4. v Bratislavě – KC DUNAJ, 5.5. v Budapešti v klubu A38 a 6.5. v Praze – Rock Café, kde bude vyhlášen i celkový vítěz soutěže. Vítěze vyberou návštěvníci koncertu. Každý návštěvník koncertu s platnou zakoupenou vstupenkou může na daném koncertě hlasovat pro svého favorita. Hlasy jednotlivých kapel se sčítají, vítězí kapela s největším celkovým počtem hlasů ze všech odehraných koncertů. Vyhlášení vítěze soutěže proběhne v Praze v Rock Café po finálovém koncertě 6.5.2016.

Krátké video z finálového večera prvního ročníku soutěže Jednou ranou na Sziget na brněnské Flédě: