Gabry Ponte slaví dnes 50 let

Gabry Ponte slaví dnes 50 let

Italský DJ a producent Gabry Ponte dnes slaví 50 let! Jeho chytlavé rytmy na pomezí popu, italodance, house a elektronické taneční hudby oslovily mnoho posluchačů.

Jeden z nejžádanějších italských dýdžejů se narodil ve městě Moncalieri poblíž Turína 20. dubna 1973, kde v sedmnácti letech začal pracovat jako DJ v místních diskotékách a ve dvaceti již jako producent v projektu Da Blitz (1993) pod záštitou italské nahrávací společnosti Bliss Corporation. Tam se mimo jiné seznámil i s členy budoucího italodance projektu Eiffel 65.

V roce 1998 dosáhl mezinárodní slávy jako člen skupiny Eiffel 65, kdy se jejich debutový singl Blue (Da Ba Dee) stal komerčním úspěchem nejen v domovské Itálii ale i v celé Evropě a Americe. V následujících letech byli za tento hit opakovaně nominováni na cenu Grammy.

1998 – Eiffel 65 – Blue (Da Ba Dee) 

Po rozpadu skupiny Eiffel 65 v roce 2005 se Gabry Ponte vydal plně rozjet svou sólovou dráhu, kterou začal budovat již v roce 2001 a do dnešních dnů vydal čtyři alba a řadu hitů. Spolupracoval s umělci, jako jsou Pitbull, Little Mix, Marnik a DJ Matrix.

2002 – Gabry Ponte – Geordie

V lednu 2021 musel dočasně přerušit svou produktivní činnost, aby se podrobil operaci srdce v nemocnici Molinette v Turíně. V červnu téhož roku se mu narodila dcera Alice.

Od té doby produkuje Gabry Ponte jeden hit za druhým. Ostatně jak nám ukázal nedávno na Instagramu, inspirace mu rozhodně nechybí. ;-)

A jak Gabry toto výročí oslaví? Zapište si do kalendáře datum 27. ledna 2024. Chystá totiž nezapomenutelnou noc ve sportovní aréně Mediolanum Forum v Assagu, malém městě 3 km od Milána v Itálii. Slibuje show, ve které nevynechá ani jeden ze svých hitů a prý dojde na jedno velké překvapení.

Vstupenky na akci budou k dispozici v předprodeji od středy 26. dubna od 11:00 na My Live Nation.