Exkluzivní sety pro DanceMAG.cz – Niklas Hansson

Exkluzivní sety pro DanceMAG.cz – Niklas Hansson

Poprvé jsem zavítal do skandinávských poloostrovů, konkrétně do Švédska, kde jsem vyzpovídal dosud největšího talentovaného producenta a DJe – Niklase Hanssona.

Tento mladík se narodil v druhém největším městě Švédska – Göteborgu. Jeho kariéra začala už v pubertálním věku, kde se díky remixu americké kapely The Killers stal velice populární. Na svém kontě má zatím tři singly a v současné době pracuje na novém singlu, který bude vydán pod hlavičkou labelu Universal Music. Více najdete v našem rozhovoru!

[mixcloud width=“470″ height=“200″ iframe=“true“ ]http://www.mixcloud.com/DanceMAG_cz/exkluzivn%C3%AD-sety-pro-dancemagcz-niklas-hansson/[/mixcloud]

Na úvod. Řekni nám něco o sobě?
Jmenuji se Niklas Hansson a je mi 16 let. Narodil jsem se a vyrůstal ve druhém největším městě Švédska, v Göteborgu. Studuji na střední škole a mám dovoleno chodit jenom na půl dne do školy, takže mám fůru času na mou hudbu.

Narodil ses v městě Göteborg. Město plných památek, muzeí, zábavy a skvělého sportu. Chodíš na hokejové či fotbalové zápasy?
Budu upřímný, za celý svůj život jsem se podíval na hokejový zápas pouze dvakrát, ale někdy to může být i zábava! Hrál jsem fotbal, když jsem byl ještě malý kluk, ale přestál jsem. Obvykle nemám čas chodit na fotbalové zápasy, ale občas se stává, že můj kamarád mě pozve na fotbalový zápas, na kterém hraje.

Švédsko je najednou plných talentů, co se týče hudby. Čím to?
Velmi dobrá otázka! Nedokážu na tuhle otázku odpovědět. Ale myslím si, že je to proto, že Švédové jsou obklopeni hudbou. Vyrůstají v kultuře, kde má hudba velkou roli. Učíme se hrát na nástroje již v mladém věku, což znamená, že jsme velmi talentovaní.

Když jsme se poprvé psali, napsal jsi mi, že tvrdě pracuješ na singlu, který bude na Universal Music. Můžeš nám prozradit, o jaký singl vlastně jde?
Bohužel nemohu prozradit tuhle informaci. Můžu jen říct, že je to opravdu, ale opravdu vzrušující pro mě a mou kariéru. Jinak se můžete těšit, už brzy vyjde.

Je ti teprve šestnáct let. Kdy jsi vůbec začal s vlastní produkcí?
Začal jsem dělat hudbu, když mi bylo asi 14 let. Začínal jsem produkovat Hardstyle a podobné žánry. Poté jsem se začal věnovat pouze stylu House.

Ve tvém pokoji máš dvě kytary, proč máš dvě?
Je to proto, že miluji hraní na kytaru. Mám rád harmonický pocit! Nicméně jsem již tyto dvě kytary prodal a koupil jsem si jednu novou, lepší. Ta má zabudovaný mikrofon, takže můžu snadno nahrávat různé věci k mým singlům.

S kterým umělcem bys rád spolupracoval?
Můj nejoblíbenější interpret byl Axwell, ale pak jsem si zalíbil Mat Zo, který je také velmi talentovaný.

Jaká byla tvá reakce, když jsi dostal naši nabídku na exkluzivní set a rozhovor?
Byl jsem samozřejmě velmi rád! Moc si toho vážím!

Jak se ti líbí webové stránky hudebního magazínu DanceMAG.cz?
Nikdy jsem o tomhle magazínu bohužel neslyšel a to ani před tímto rozhovorem. Nicméně jsem se snažil přečíst si články a myslím si, že vypadají opravdu dobře! Je to pro mě trochu těžké, když je to v češtině. Určitě budu sledovat DanceMAG.cz i v budoucnu.

Poslední otázka. Co bys vzkázal našim čtenářům?
Za prvé bych chtěl ocenit DanceMAG.cz za pěkný rozhovor! Všem čtenářům bych chtěl říci jednu věc. Dělejte, co milujete a následujte vaše srdce. Jinak doufám, že budete se mnou a s moji kariérou i v budoucnu, děkuji všem!

Pro DanceMAG.cz připravil Jan Polák