Exkluzivní sety pro DanceMAG.cz – DJ Gollum

Exkluzivní sety pro DanceMAG.cz – DJ Gollum

Lars Böge alias DJ Gollum je jeden z nejúspěšnějších německých DJů a remixérů současné taneční scény. Je také jedním z hlavních propagátorů tanečního stylu Hands Up. Za svoji dlouhou kariéru měl možnost spolupracovat s interprety jako je Jan Wayne, Special D., Gary D, Empyre One, Akustikrausch, Darius+Finlay, Yanny, Arne L II a mnoho dalších. Proslavil se především tanečními megahity “Passenger” a “Narcotic”, které vládly tanečním parketům v celé Evropě a konkrétně singl “Passenger” dokonce bodoval v TOP 20 české oficiální rozhlasové hitparády (IFPI). Hudebním znalcům jistě nemusíme připomínat, že se jedná o předělávku Iggyho Popa. DJ Gollum patří společně s Jan Waynem totiž ke králům všech coververzí a remaků.

DJ Gollum je v Německu, Španělsku, Anglii, Švýcarsku, Skotsku a Holandsku vždy vítaným hostem. V roce 2007 založil vlastní label „Global Airbeatz“, dále pak pracuje pro CuePoint Records, který se může pochlubit interprety – Empyre One, Money-G , T.M.O, Akustikrausch a mnoho dalších.

[mixcloud width=“470″ height=“200″ iframe=“true“ ]http://www.mixcloud.com/DanceMAG_cz/exkluzivn%C3%AD-sety-pro-dancemagcz-dj-gollum/[/mixcloud]

Od září 2013 se stal DJ Gollum správcem labelu “Zooland Records”, který stojí za projekty jako je LAR5, DJ Gollum feat. DJ Cap, TMO, Danny Suko a Denny Crane. Více informací a různých špeků najdete v našem rozhovoru. :-)

Pověz nám něco o sobě, jaké máš koníčky?
Moje koníčky jsou hudba, playstation 3, malé sportovní hry a moje rodina.

Zajímalo by mě, jak to, že si vybíráš rockové písničky?
Byl jsem na mnohých rockových koncertech, miluji tenhle žánr. To je jeden z důvodu, proč zrovna dělám mnoho rockových coververzí…

Určitě si každý všiml, že Jan Wayne používá stejný styl hudby jako ty. Spolupracuješ s ním?
Asi proto, že jsem byl jeho producentem :-) Jan Wayne byl králem cover verzí a kombinace. Bylo to logickým řešením pro jeho komerční úspěch.

Jaké jsou tvé hudební plány pro zbytek letošního roku?
Pracovat nadále ve studiu. Právě jsem dokončil nový singl společně s DJ Cap. Dále budu pracovat na svém novém projektu s názvem „L.A.R.5“ u kterého připravuji nový singl.

Kdo je tvým oblíbeným hudebním interpretem?
Mnoho holandských interpretů a stále můj německý krajan „Manian“, producent hudebních projektu R.I.O., Spencer & Hill, Cascada atd.

Kde hledáš inspiraci pro svou vlastní tvorbu?
Haha… na mém vystoupení chci získat co nejvíce inspirací, ale někdy také z jiných produkcí.

Pamatuješ si první vystoupení v Česku? Chtěl by ses vrátit?
Jasně, byl jsem tam na mnoha pěkných akcích… Doufám, že brzy přijedu.

Jaký máš vztah k nakupování digitálních skladeb přes online obchody jako je například Beatport?
Líbí se mi to. I když na Beatportu téměř neexistuje styl Hands Up. Je to spíše pro kluby a mezinárodní věci.

Jaký máš pohled na současnost žánru Hands Up?
Jde to poslední dobu hodně z kopce. Všechno, co je typické u Hands Up budu nadále držet naživu. Stále se produkují některé skladby, ale ve většině případů se producenti zaměřují na 128bpm.

Když si najdeš trochu volného času, co většinou děláš?
Veškerý čas strávím s rodinou nebo s přáteli.

Jak se ti líbí webové stránky hudebního magazínu DanceMAG.cz?
Jasně, že se mi libí. Vždyť děláte skvělou práci!

Poslední otázka. Co bys vzkázal našim čtenářům?
Přeji Vám všechno nejlepší pro rok 2014 a nezapomeňte ‘‘hudba je klíčem‘‘.

Pro DanceMAG.cz připravil Jan Polák