Exkluzivní rozhovor pro DanceMAG.cz – Thomas Newson

Exkluzivní rozhovor pro DanceMAG.cz – Thomas Newson

Poprvé jsem zavítal do země plných tulipánů, konkrétně do Holandska, kde jsem vyzpovídal talentovaného producenta a DJe – Thomas Newson.

K velké oblibě tohoto 19ti letýho Holanďana pomohla podpora producentů Hardwell, Avicii, Tiesto, W&W, Afrojack a dalších. Když se rozhodl tento mladý umělec na konci roku 2013 vydat své dva tracky „Flute / Pallaroid“, nenapadlo ho, jak rychle se může zapsat do podvědomí všech vyznavačů elektronické taneční scény.

Vždyť se mu podařilo ovládnout na dlouhé týdny žebříček Beatport Top 10, což se nepodaří jen tak každému. Singl „Flute“ ve spolupráci s New World Sound získal masivní popularitu, díky které byl nakonec oceněn pro „inovativní integraci flétny do taneční hudby“.

Jeho zatím nejnovější singl „Pallaroid“ není výjimkou kvalitní hudby. Původně měla být skladba nevydaným zbožím, ale nakonec se dočkala své premiéry na belgickém festivalu Tomorrowland, kde jako první zahrál tuto skladbu současný nejlepší DJ světa – Hardwell. Billboard’s Code označil tuto událost za nejlepší okamžik v Tomorrowland.

V současné době pracuje Thomas na novém singlu, který vyjde na labelu Musical Freedom. Dočkáme se opět velkého úspěchu? Více v našem rozhovoru!

Začal nám nový rok, jak bys ohodnotil rok 2013?
Byl to naprosto úžasný rok. Připadá mi to jako by to bylo včera, když jsem viděl, jak Hardwell hraje poprvé moji skladbu Pallaroid na belgickém festivalu Tomorrowland. Také bylo skvělé vidět, jak se skladba Pallaroid dostala do žebříčku Beatport Top 10 společně se singlem Flute, který byl součásti spolupráce New World Sound.

Poprvé si vyzkoušíš české publikům, hodláš zahrát něco speciálního?
Před několika týdny jsem začal cestovat po Evropě, líbí se mi to! Je úžasné jít do klubu a vidět lidi, jak se zblázní, když slyší vaše skladby. Ještě nikdy jsem nebyl v České republice, ale slyšel jsem velké příběhy mých DJských kamarádů.

Jeden z tvých nejznámějších hitů je Flute. Jaký byl průběh této skladby?
Byl jsem v kontaktu s australskou partou New World Sound, která mi poslala zvuk flétny, a tak jsem začal ihned pracovat na novém singlu.

Jakou hudbu posloucháš ve volném čase?
U mě neexistuje nic takového jako je volný čas, ale pokud mám jmenovat nějaké žánry, tak rád poslouchám Indie Rock a Trap.

S kterým umělcem bys rád spolupracoval v blízké budoucnosti?
Miluji OneRepublic a Don Diablo!

Pracuješ zrovna na něčem?
Právě v těchto dnech by měl vyjít nový singl Kalavela na labelu Musical Freedom.

Nějaká rada pro začínající producenty?
Snažte se, aby váš zvuk byl co nejvíc chytlavý, jak jen to bude možné.

V dnešní době je čím dál víc v Holandsku talentovaných producentů. Jak to?
Holandsko bylo vždy talentovanou zemí po mnoho let. Důvodem může být to, že téměř všichni moji přátelé jsou producenti a tak si předáváme své drahocenné zkušenosti.

Hodláš navštěvovat webové stránky DanceMAG.cz i nadále?
Jasně! I když je to pro mě trochu těžké pochopit váš jazyk :)

Poslední otázka. Co bys vzkázal našim čtenářům?
Doufám, že přijdete na mé vystoupení v klubu Mecca v Praze!

Pro DanceMAG.cz připravil Jan Polák