Exkluzivní rozhovor pro DanceMAG.cz – Martin Garrix

Exkluzivní rozhovor pro DanceMAG.cz – Martin Garrix

Martijn Garritsen, známý pod uměleckým jménem Martin Garrix. Je velice znám především díky hitu Animals, který se během pouhých tří dnů dostal na první příčku Beatport Main Chart a patří k největším sólovým průlomům poslední dekády.

Martin Garrix spolupracoval na svém prvním premiérovém singlu BFMA s Julianem Jordannem. V roce 2012 získal ocenění Nightlife Award během soutěže SLAM! FM DJ Talent. Ve stejném roce zremixoval hit americké zpěvačce Christiny Aguilery – Your Body, který se objevil na jejím albu Lotus.

Martin Garrix získal značnou slávu díky svému sólovému hitu Animals, který byl vydán 16. června nizozemskou nahrávací společností Spinnin Records. V krátké době se stal vůbec nejmladším DJem, jehož singl dosáhl první příčky na serveru Beatport. I když je velmi mladý, již spolupracoval s interprety jako Sander van Doorn, Hardwell nebo Dimitri Vegas. Se svým nejnovějším trackem ‘Proxy’ znovu útočí na hitparády. Více v našem exkluzivním rozhovoru!

Můžeš nám říct, kde jsi strávil poslední týden v roce 2013?
Jel jsem se svoji rodinnou na lyžařskou dovolenou.

V kolika letech jsi se rozhodl začít s DJingem?
To mi bylo osm let. Když jsem poprvé slyšel na olympijských hrách v roce 2004 hrát Tiesta, rozhodl jsem se začít s DJingem. Od té chvíle jsem začal šetřit peníze na veškerou techniku. Když mi bylo asi 10 nebo 11 let začal jsem vytvářet na svém počítači svou vlastní hudbu. Na začátku jsem si jenom pohrával, produkoval jsem hardstyle, ale poslední dva nebo tři roky se to pomalu rozjíždělo.

K nejúspěšnějším skladbám patří singl Animals. Čekal jsi takový úspěch?
Věděl jsem, že má potenciál se stát hitem, ale nikdy jsem čekal, že ukáže, až tak velký potenciál.

Jak to vlastně vzniklo?
Tam byl obrovský rozruch kolem celého procesu a melodie začala být velmi nakažlivá. Každopádně celá skladba byla inspirována od rappera Busta Rhymes.

Chystáš momentálně nový singl nebo album?
Krátce po tom, co jsem vydal singl Animals, se ukázal jako obrovský úspěch! Další podobný úspěch můžete očekávat i v roce 2014, tak zůstaňte naladěni!

Jak vlastně stíháš školu, když si neustále na cestách?
Navštěvuji speciální školu pro hudebníky, která podporuje moji kariéru naplno. Jen stěží můžu dělat koncerty v průběhu týdne, takže hraji pouze o víkendech. Přestože mi škola umožňuje vzít si volno na turné několikrát do roka.

Pocítil jsi nějaký rozdíl mezi domácím a zahraničním hraní?
V poslední době chci omezit vystoupení v Holandsku. Byl jsem na mnohých velkých koncertech pro masivní davy po celém světě.

Poprvé zavítáš na území České republiky. Chystáš něco speciálního?
Každý koncert je pro mě speciální! Tenhle bude to rovnou do ohně!

Co vlastně posloucháš za hudbu ve volném čase?
Poslouchám všechny druhy žánru, od hip-hopu, popu až k mému oblíbenému bratrskému duu Disclosure.

Kterého současného světového producenta nebo DJe obdivuješ nejvíce?
Alesso, Hardwell, Sebastian Ingrosso a Tiesto.

Budeš chodit na naše webové stránky DanceMAG.cz?
Ano a velice rád. Miluji tenhle hudební magazín!

Poslední otázka. Co bys vzkázal našim čtenářům?
Šťastný vstup do nového roku a brzy se uvidíme!

Pro DanceMAG.cz připravil Jan Polák