Robert Miles

Zemřel italský DJ a producent Robert Miles

Vlastním jménem Roberto Concina, kterého hudební svět znal pod jménem Robert Miles, zemřel nečekaně 9. května na Ibize ve věku pouhých 47 let.


Robert Miles se proslavil s vůbec prvním jeho singlem – Children – v roce 1995. I přes to, že se jedná čistě o instrumentální singl, bořil žebříčky hned dvanácti světových hitparád. O úspěšnosti této nahrávky hovoří také to, že se jí prodalo přes pět milionů. Nedlouho poté vydal Miles své debutové album „Dreamland“, které obsahovalo další neméně úspěšné singly jako „Fable“ či „One And One“. Singl Fable zazněl v traileru na film „Věčný příběh“ s Drew Barrymore.

 

https://www.youtube.com/watch?v=6QEPrDBMqJ0

 

Koncem devadesátých let však jeho popularita začala upadat. Stáhl se do ústraní a začal dělat více experimentální hudbu.

 

Během své kariéry vydal celkem pět alb, poslední s názvem „Th1rt3en“ vyšlo v roce 2011. Začátkem roku 2013 založil na Ibize rozhlasovou stanici OpenLab, která vysílá jak na internetu, tak i na vlnách FM.  Tato rozhlasová stanice dnes potvrdila, že Robert Miles zemřel: „po odvážném boji s čtvrtou etapou metastázující rakoviny“, nikoliv však po předávkování, jak se spekulovalo.

https://www.youtube.com/watch?v=hcqNRaQRUog&feature=share