Zemřel DJ a producent Gary D

Zemřel DJ a producent Gary D

Zemřel Gary D – tato smutná zpráva obletěla sociální sítě v pátek 2.9.2016. Německá ikona trancové scény Gerald Malke aka Gary D zemřel na plicní embolii ve věku pouhých 52 let.

 

Gerald Malke (1964 -. 2.9.2016), známý spíše pod přezdívkou jako Gary D byl producentem a DJ Trance / Hardstyle scény. V šestnácti letech začal svou kariéru jako DJ v Hamburku. V té době si začal říkat Gary D a hrál vesměs Back Music. Od roku 1988 se začal více zajímat o elektronickou scénu jako House a Techno. Ve stejném roce vydal dva singly – „Ecstasy“ a „Acid Syndrome“. Na konci roku 1995 přišel s nápadem vytvořit Trance kompilaci. A tak vznikla kompilace D.Trance, která se stala velice oblíbená. D.Trance má k dnešnímu datu již 75. edici. Od roku 2000 se začal zajímat i o tvrdší beaty a tak vznikla kompilace D. Techno. Od téhož roku začal do svých setů zařazovat i Hardstyle.

 

Díky rychle rostoucí popularitě zahrál na významných akcí jako jsou Mayday, Love Parade, Qlimax , Defqon.1 , In Qontrol , Decibel a Mystery Land. Za svou kariéru vydal šest alb.