Zemřel český DJ a producent Thomas Coastline

Zemřel český DJ a producent Thomas Coastline

Český svět elektronické taneční hudby dnes zasáhla smutná zpráva. Včera, 24. února ve 3 hodiny ráno v nedožitých 36 letech zemřel Tomáš Malina, známy pod pseudonymem Thomas Coastline.

Tomáš Malina, který se narodil 19. října 1985 v Kladně, začal produkovat hudbu již v šestnácti letech, kdy poslouchal v největší míře eurodance, konkrétně producenty jako Starsplash, Megara vs. DJ Lee nebo Tuneboy. Ovlivněn těmito jmény rozjíždí svůj taneční projekt Bass Detect, který zakládá s Janem Boušou alias Fuzzym a Bárou Ladrovou, alias vokalistkou Sunny B. V té době si na své konto připisuje i první významnější remixérský úspěch, a to na singl českého tanečního projektu Infinity – Samotná. Thomasova hudební tvorba byla také publikována v mnoha rádiových relacích, jedná se např. o Dance Rádio, kde rozjel týdenní show Numark Dance Conference, Tv FUN1, FM Kiss Jižní Čechy či ze zahraničních např. Andy Moors Moor Music Podcast, DanceRadio.GR nebo After Hours FM.

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR PRO DANCEMAG.CZ – THOMAS COASTLINE

Přelomovým rokem byl pro něho rok 2008, kde si ho pod své křídla vzal trancový label Redux a díky tomu jeho popularita ve světě začala stoupat. Měl tak příležitosti k remixům na významných labelech u High Contrast Recordings a Black Hole.

Thomas Coastline bojoval s rakovinou tlustého střeva pět let, a i přes to pokračoval ve vydávání hudby na světově uznávaných labelech jako Driftmoon Audio a Pure Trance.

Před několika lety založil neziskovou organizaci Trancer Against Cancer, která věnovala veškeré zisky do výzkumu rakoviny. Kromě zboží značka uspořádala také benefiční akce, například klubovou noc 2019 v Praze, na které vystoupil samotný Thomas Coastline, ale i Luigi di Mare, Artento Divini, Sied van Riel, Driftmoon, ProggyBoy, či Dusk.

Že šlo o náhlou smrt dokazuje fakt, že na březen měl naplánované turné s Paulem Van Dykem a v září měl vystoupit v rámci akce Transmission 2021. V dubnu minulého roku požádal o ruku svou přítelkyni, což zveřejnil na svém Instagramu.