Sziget Festival

Sziget doplňuje pestrý program

Program Szigetu 2014 se stává opět lákavějším a hudebně pestřejším. Do konce dubna je možné zakoupit festivalové permanentky za zvýhodněnou cenu.

Sziget je často označovaný jako jeden z hudebně nejpestřejších evropských festivalů. Tento trend potvrzují i nové přírůstky do programu, který nabízí hudbu všech žánrů – Deadmau5, Axwell, Bombay Bicycle Club, The Kooks, Crystal Fighters, Anti-Flag.

Permanentky na festival, na který se už teď těší statisíce fanoušků z celé Evropy, jsou do 30.dubna za skvělé, zvýhodněné ceny. Na festivalu v centru Budapešti, který se bude konat od 11.- 18. srpna, vystoupí i hvězdy světového formátu, kterými jsou například Queens of the Stone Age, The Prodigy, Placebo, Imagine Dragons a mnoho dalších.

Sziget je známý jako pestrý hudební svět a i letošní ročník festivalu se bude této tradice držet. K již oznámeným jménům organizátoři přidávají nové účinkující, kteří udrží fanoušky v pohybu nejen před pódiem, ale i v době přesunu mezi jednotlivými hudebními pódii, kterých je na tomto festivalu opravdu velké množství.

Letos bude tzv. den 0, čili 12. srpna výjimečný nejen díky vystoupení Queens of the Stone Age. Organizátoři pro fanoušky připravili i skvělou opening party v podání Deadmau5, kanadského průkopníka elektro-dance a účastníka největších hudebních festivalů, jehož produkce mění vnímání popové hudby současnosti. Nultý den si fanoušci budou moci užít i koncert kapely Anti-Flag, ultra provokativní punk-rockové kapely z amerického Pittsburghu, která je známá nejen svojí rytmickou muzikou, ale zejména pak ostrými texty. Jejich hudební poselství burcuje lidi k akci, nabádá k budování lepších zítřků.

Během pěti hlavních dní vystoupí na Sziget festivalu také Axwell, švédský DJ známý z projektu Swedish House Mafia, The Kooks – indie-popová senzace uplynulých let, kytarovka Bombay Bicycle Club či Wild Beasts, ale i chlapecká kapela Girls in Hawai. Taneční hudbu bude reprezentovat Kiril Dzajkovski feat. TK Wonder & MC Wasp, Mount Kimbie.

Organizátoři festivalu Sziget, který se bude konat na krásném zeleném ostrově v centru Budapešti od 11.-18. srpna, sice oznámili zatím jen čast programu, už teď se však fanoušci nemohou dočkat koncertů hvězd jako Macklemore & Ryan Lewis, Lily Allen, Calvin Harris, Bastile, Skrillex, Queens of the Stone Age, Placebo, The Prodigy a dalších.

Do 30. dubna si mohou fanoušci koupit festivalové vstupenky za zvýhodněnou cenu v předprodeji prostředníctvím sítě Ticketpro a oficiálního webu www.szigetfestival.cz – ZDE