Permanentky na Sziget jsou vyprodané

Permanentky na Sziget jsou vyprodané

Organizátoři Szigetu hlásí vyprodanou kapacitu festivalových permanentek. Jednodenní vstupenky jsou stále ještě v dostání, i jejich prodej je však tento rok rekordně rychlý. Sziget festival se koná na ostrově v centru Budapešti od 11.- 18. srpna.

Od 4. srpna budou v prodeji pouze jednodenní vstupenky a to jen v průběhu tohoto týdne prostřednictvím www.szigetfestival.cz. Poprvé v dvaadvacetileté historii konání festivalu hlásí Sziget vyprodanou kapacitu permanentek. Ve snaze zamezit černému prodeji vyhradili ještě 1.000 permanentek, které budou k dispozici na festivalových pokladnách během festivalu.

Týden před začátkem festivalu, poprvé v jeho historii, organizátoři Szigetu oznámili VYPRODANÉ festivalové permanentky. Károly Gerendai, zakladatel a hlavní organizátor, prozradil, že vzrůstající zájem o festival byl cítit v průběhu celého roku: „Věřím, že je to zásluhou dobrého line-upu, a díky kvalitě festivalového servisu uplynulých let.“ Na Sziget směřuje víc návštěvníků z celé Evropy, podle Gerendai je to také díky tomu, že Budapešť se v posledním období stala vyhledávanou turistickou destinací. Poslední roky navíc organizátoři Szigetu kladou velký důraz na mezinárodní propagaci a tvrdá práce jim nese ovoce.

Gerendai prozradil počty a kapacitu festivalu: „Máme limitovaný počet 45 000 festivalových permanentek a denní vstupenky se prodávají v množství 25 000 na každý den. To vše se spolu s médii, VIP návštěvníky, servisními pracovníky a štábem může vyšplhat na 85 000, což je počet lidí, který se v areálu festivalu bude ještě stále cítit pohodlně a příjemně.“ Gerendai očekává, že konečný počet návštěvníků během celotýdenní non-stop party může letos přesáhnout hranici 400 000.

Máme dobrou zprávu i pro fanoušky, kteří by si rádi na Szigetu užili týden plný parádní hudby a skvělé atmosféry, ale nestihli si koupit permanentku. Organizátoři vyčlenili 1 000 kusů 7 denních festivalových permanentek, které budou k dispozici přímo na místě. Tímto chtějí nejen vyjít vstříc opozdilcům, ale zejména tak zamezit padělkům a černému prodeji vstupenek a permanentek.

Organizátoři Szigetu se každý rok snaží vylepšovat služby a zvyšovat komfort festivalu. I tento rok budou moci návštěvníci Szigetu prostřednictvím služby Citypass poznávat a objevovat Budapešť za symbolickou cenu, pojištění Safe&Fun pokryje všechna rizika, která na festivalu číhají, oficiální parkoviště v blízkosti areálu pak ušetří stres a nervy z pakování v rušném velkoměstě, a spousta návštěvníků pak ocení například možnost pronájmu stanu či speciální Festfone mobil

Do Szigetu zbývá už jen týden! Neváhejte a připojte se k tisícům Szigeťanů z celé Evropy a užijte si skvělé koncerty nejen na hlavním pódiu, ale i spoustu zábavných uměleckých aktivit a radosti na Ostrově svobody!

Na letošním Sziget festivalu, který se koná od 11.-18. srpna, vystoupí například: Blink-182, Queens of the Stone Age, Deadmau5, Placebo, Imagine Dragons, Skrillex, Macklemore & Ryan Lewis, Lily Allen, Bastille, Korn, Cee Lo Green, Manic Street Preachers, Kelis, The Prodigy, Outkast, Calvin Harris, Klaxons, The Bloody Beetroots, Madness a mnoho dalších.

Kompletní program a víc informací najdete na www.szigetfestival.cz.