Sziget Festival

Sziget 2015: kola se roztáčejí!

Festival Sziget bude opět mít více než 50 programových lokalit a nyní pořadatelé začínají poodhalovat line-up kapel. Island of Freedom je vždy tím pravým místem pro barvitý program a v tomto roce bude Sziget událostí, která se snaží představit co nejvíce žánrů a uměleckých forem. Pro rok 2015 již potvrdili účast Florence and the Machine, Alt-J, Jamie Woon, Blasterjaxx a mnozí další. 

Pořadatelé festivalu Sziget oznámili první potvrzené účinkující. Ročník 2015 se bude konat od 10. – 17. srpna v Budapešti, což znamená sedmidenní festivalově-prázdninový zážitek v srdci úžasného města. A festival Sziget zaručuje, že bude tak rozmanitý, vzrušující a velkolepý jako ještě nikdy předtím.

http://youtu.be/k_JqgPOJBpA

Sziget nabízí více než 50 lokalit konání, takže program akcí je téměř nekonečný a trvá celou věčnost, než nabyde konečné podoby. Pořadatelé už potvrdili, že Florence and the Machine budou vystupovat nultý den festivalu, 11. srpna, takže ti z vás, kteří si chtějí užít tuto známou indie rockovou kapelu Florence Welchové, by si měli koupit sedmidenní permanentku.

Fesitval Sziget také hrdě oznamuje, že Alt-J se stali součástí line-upu. S jejich debutovým albem „An Awesome Wave“, které vyšlo v roce 2012, měli obrovský úspěch, který byl potvrzen letošním albem „This is All Yours“. Jejich vystoupení určitě musí vidět každý Szigeťan.

Fanoušci EDM si užijí hudbu Thoma Jongkinda a Idira Makhlafa, kteří jsou známější jako duo producent/DJ s názvem Blasterjaxx. Dosud zažili už tolik úspěchů a milníků ve své kariéře, že jsou dnes považováni za jedny z nejslibnějších EDM umělců na světě.

Na pódiu Szigetu se také objeví britský písničkář Jamie Woon. Jeho charakteristický hlas se pojí s přitažlivým sloučením studených elektronických melodií a soulu.

Budapešť také ráda uvítá Fauve, zajímavou francouzskou kombinaci hudby a video grafiky. Druhá část jejich debutového alba, Vieux Fréres – Partie 1, by měla být vydána koncem tohoto roku nebo na začátku roku 2015.

Už dlouho jsme nic neslyšeli o Josém Gonzálezovi, ale jeho účast na festivalu je již potvrzená a také se chystá vydat první sólové album po sedmi letech. „Vestiges & Claws“ vyjde v polovině února a jak José sám album popisuje, jde o jeho osobní “oko zaostřené na lidstvo, na malou bledou modrou tečku v chladném a nepřátelském vesmíru.“

The Subways určitě dostanou Szigeťany do nálady. V současné době připravují své čtvrté album, takže kromě písní z alba Rock&Roll Queen, publikum bude mít příležitost si užít čerstvé indie hity.

Desetičlenná ska-reggae kapela Babylon Circus publikum Szigetu roztančí a rozskáče už nultého dne, 11. srpna.  Tato energetická francouzská kapela plná života a radosti se určitě stane barvitou součástí celého zážitku ze Szigetu 2015.

Noví kolonizátoři popové říše, Kadebostany, se velmi rychle katapultovali do středu pozornosti se svojí neodolatelnou směsí popu hltající nevšední vlivy, čímž vytváří jedinečný a neuvěřitelně chytlavý vlastní vesmír. Přijeďte na Sziget a přesvědčte se sami!

AWOLNATION v čele s Aaronem Brunem vytvořili jednu z nejvlivnějších skladeb za dlouhá léta, která se držela na vrcholu žebříčků, „Sail“. Skladba se stala slavnou po celém světě a nyní se chystají na Sziget se svým albem „Megalithic Symphony“.

Takže tady máte první ochutnávky z nadcházejícího programu, ale Sziget je mnohem více než jen hudba. Je také místem, kde si prožijete své sny, proto apelujeme na všechny Szigeťany, aby se zúčastnili vánoční hry, která již splnila spoustu snů za posledních několik let. Oficiální svatba, požádání o ruku na hlavním pódiu (s kladnou odpovědí :)) a krásný milostný příběh dívky ze Zimbabwe a holandského chlapce – to vše se stalo na Island of Freedom/Ostrově svobody jako součást hry. Vaše velké sny nám můžete poslat sem: http://xmas.szigetfestival.com/