Swedish House Mafia ohlásila konec

Swedish House Mafia ohlásila konec

Švédská bandička DJů, kterou tvoří Axwell, Steve Angello a Sebastian Ingrosso aka Swedish House Mafia, po čtyřech letech produkce končí. Oznámila to skupina na své oficiální stránce. Po rozpadu australských Pendulum, je to již druhá špatná zpráva pro fanoušky taneční scény v tomto roce.

Na oficiální stránce švédského tria se píše:

„Dnes bychom vám chtěli říct, že tohle tour bude naše poslední. Díky každému z vás, kdo nás doprovázel. Přišli jsme, zapařili a měli vás rádi.“

Než se ale trio rozloučí úplně, vyjde 16. července jejich nový singl „Don’t You Worry Child“ a také druhý díl jejich dokumentu.

Skupina Swedish House Mafia vznikla ke konci roku 2008. Na svém kontě mají jedno živé album – „One Night Stand“, jednu kompilaci – „Until One“ a celkem sedm singlů, z nichž nejúspěšnější je bezesporu singl „One (Your Name)“. Mezi další úspěšné singly patří „Miami 2 Ibiza“ či „Save the World“. Že skupina byla úspěšná svědčí i to, že za dva roky měla celkem 285 vystoupení v 15 zemí. To je zmíněno i v jejich úspěšném dokumentu – Take One: A Documentary Film About Swedish House Mafia. Mezi další pikantnosti patří i spor s Paris Hilton. Ten můžete vidět také v jejich dokumentu.

Dříve byl členem Swedish House Mafia i Eric Prydz, který se však přestěhoval do Londýna a tak se nemohl dál podílet na produkci, avšak podporu jim nadále vyjadřoval ve svých setech.