EXIT festival 2016

EXIT Festival nabídl jeden z nejlepších programů své historie

„Ozvěna tohoto okamžiku se bude ozývat po staletí,“ prohlásil Aubrey Marcus, když zahajoval letošní ročník EXITu v Petrovaradínské pevnosti a odstartoval tak čtyři nezapomenutelné festivalové noci plné magie. Na dosud nejsilnějším a nejpozoruhodnějším ročníku festivalu EXIT se sešly ty největší hudební hvězdy. Na festival se vrátila legendární kapela The Prodigy, největší elektronickou stage mts Party Arenu ovládly ženy v čele s Ninou Kraviz, Indirou Paganotto, Amélií Lens, Senidou, Mimi Mercedez, Sajsi MC a dalšími. EXIT se také rozhodl oslavit 50. výročí hip hopu s největší rapovou skupinou všech dob Wu-Tang Clan. Souhrn návštěvníků přesáhl za všechny 4 dny dvě stě tisíc lidí! Termín příštího ročníku EXIT stanovil na 11.-14. července 2024 a spustil Early Bird registraci, díky níž se dostanete k nejlevnějším lístkům.

Od 6. do 9. července EXIT připravil pro návštěvníky cestu svým vesmírem, kterou zahájil na scéně Pachamama powered by Rosa s meditativní hudbou a prastarým kakaovým obřadem v duchu festivalu Ada Divine Awakening. Tato cesta vedla od emancipačního vystoupení Vylany Marcus k nezapomenutelným koncertům po celém areálu a skončila magickým finále v mts Dance Areně s krásným východem slunce, emotivními melodiemi a tribálními perkusemi v podání Keinemusik. 

The Prodigy se vrátili na EXIT bez Kietha Flinta silnější, než se mohlo na první pohled zdát! Svůj koncert otevřeli kultovní písní „Breathe“, v níž místnímu publiku připomněli své první setkání a debutové živé provedení této písně v Srbsku v roce 1995, a také to, že se vrátili na svůj oblíbený festival. „Exit je vždy síla, ale včerejší noc byla úplně na jiné úrovni,“ napsali po vystoupení na svůj oficiální Instagram. Téhož večera se v rámci čistě ženského programu v mts Dance Areně spontánně spojily dvě nejvlivnější ženy taneční hudby – Nina Kraviz a Indira Paganotto se setkaly v chrámu elektronické hudby EXIT festivalu, kde nakonec zahrály B2B set!

Druhý festivalový večer překvapil Skrillex desítky tisíc fanoušků na hlavní scéně Gorki List. Dal jasně najevo, že je na „domácí půdě“, a svůj set zahájil kultovním místním hitem „Zvižduk u 8“ jugoslávské hudební legendy Đorđe Marjanoviće z roku 1959. Současně se v mts Dance Areně na show, která se rodila deset let, euforicky roztančil dav na Erica Prydze! Příběh plný překvapení a pozitivních zážitků pokračoval i v sobotu večer. Hitmaker Alesso se o své dojmy podělil na Instagramu: „Wow, jaká čest být headlinerem tohoto legendárního festivalu!“

V neděli se přes Varadinský most valily nekončící davy lidí, aby si zajistily nejlepší místo před hlavním pódiem Gorki List na vystoupení největší hip-hopové skupiny všech dob Wu-Tang Clan, která svým koncertem za doprovodu živé kapely všechny strhla. „EXIT byl úžasný, doufáme, že se sem ještě vrátíme,“ řekli. “ Hip-hop je spojení, každý ho miluje, zná, rozumí mu, žije jím a dýchá pro něj,“ dodali členové skupiny Onyx, další skupiny, která vedla oslavy půlstoletí hip-hopové kultury. „Vystupujeme po legendárním Wu-Tang Clanu. Může to být ještě víc vzrušující?“ řekli Dimitri Vegas & Like Mike těsně předtím, než nastoupili na pódium.

Mimořádný závěrečný set předvedl v mts Dance Areně kolektiv Keinemusik – Adam Port, &Me a Rampa rozehřáli publikum emotivními melodiemi a tribalovými perkusemi. Zakladatel a ředitel EXITu Dušan Kovačević, který finále v mts Dance Areně přivítal se svým synem a otcem, označil svítání nad touto scénou za „nejmagičtější okamžik svého života“! 

Na festivalu se dále představili na skvělých koncertech Claptone, Chase & Status, Hot Since 82, Viagra Boys, Epica, CamelPhat, Burak Yeter, Mahmut Orhan, Mind Against, Agents Of Time, The Toasters, Cockney Rejects a více než tisícovka dalších účinkujících, kteří vzali návštěvníky festivalu na cestu EXIT Universe, z nějž si zážitky ponesou ještě hodně dlouho!

EXIT již připravuje ročník 2024 a nyní oznámil termín – 11.-14. července 2024!