dario g 750x380

Zemřela ikona taneční hudby – Paul Spencer aka Dario G

Ve věku 53 let zemřel Paul Spencer, producent taneční hudby známý pod přezdívkou Dario G.

Paulovi byla v roce 2023 diagnostikována rakovina konečníku ve čtvrtém stádiu. Po celou dobu svého boje si zachoval pozitivního ducha a o svou cestu se dělil s fanoušky na sociálních sítích.

Ve včerejším (17.6.2024) prohlášení rodiny se uvádí: „S velkým zármutkem oznamujeme, že náš milovaný Paul Spencer dnes zemřel. Byl pozitivní až do konce, ale tohle byla jedna z bitev, kterou už nemohl vybojovat. Zanechává za sebou nádherný hudební odkaz a mnoho šťastných vzpomínek pro mnoho lidí.

Dario G bylo původně trio, které tvořili Spencer a jeho kolegové DJ Scott Rosser a Stephen Spencer. Své jméno převzali od tehdejšího manažera fotbalového klubu Crewe – Alexandra Daria Gradiho.

Nejvíce je proslavil jejich singl „Sunchyme“ z roku 1997, který se dostal na druhé místo britského singlového žebříčku. Na první příčce byla skladba „Candle in the Wind“ od Eltona Johna, jako jeho pocta Dianě, princezně z Walesu.

O rok později vydalo trio singl „Carnaval de Paris“ jako neoficiální hymnu pro mistrovství světa ve Francii v roce 1998, přičemž singl dosáhl pátého místa v žebříčku britské singlové hitparády.

Mezi další úspěšné singly patří „Dream To Me“, „Say What’s On Your Mind“, „Heaven Is Closer (Feels Like Heaven)“ a „Strobe“.

Kolegové hudebníci již vzdali Spencerovi hold.

Elektronické duo Phats & Small na Instagramu: „Ztratili jsme slova. Jeden z dobrých kluků, budeš nám chybět, brácho.

Britský DJ a rozhlasový moderátor MistaJam napsal: „Posílám lásku a upřímnou soustrast jeho přátelům a rodině. Odpočívej v pokoji, děkujeme ti za hudbu.

DJ a hudební producent Sigala napsal: „To je tak smutné. Skutečná inspirace, přinesl radost tolika lidem a bude žít navždy prostřednictvím své hudby.

Paul mi během posledního roku mnohokrát řekl: „Jdi se nechat vyšetřit“, takže to předávám všem, kdo si to přečtou, protože by si to určitě přál. Naše zdraví by mělo být větší prioritou!

Podle BBC se letos chystal na vystoupení 25. května ve Swindonu, ale vystoupení kvůli zdraví nakonec odřekl.