Uto Karem - diplomovaný objev na Citadele

Uto Karem – diplomovaný objev na Citadele

Facebooková fanpage Uto Karema hlásí přes 50 000 fanoušků a den ode dne tato cifra narůstá. Uto Karem totiž rozvířil stojaté vody beatportové šedi a dokázal svou hudbou upoutat pozornost jak starých djských pardálů tak nové vlny clubberů.

Dětství strávil v Londýně, po čase se však se svou rodinou přestěhoval do země s diametrálně odlišným podnebím i myšlením místních – do slunné Itálie. Jako mnoho dalších DJů čtyřicátníků, i Karem je ovlivněn vlnou Depešáků, new wave kapely New Order a synthpopového dua Soft Cell (od nich možná znáte píseň Tainted love).

S postupem času jej ovlivňuje rodící se italský techno sound 90. let, prezentovaný lidmi z Neapole a okolí. Kolem roku 2000 se Uto seznamuje se základy produkce a pouští se do vlastních projektů. Primárně se věnuje Djingu, ale díky svým pořadatelským schopnostem občas zorganizuje nějaký ten mejdan, na kterém podstrčí své promo CD někomu z vyšší ligy. Později se jeho jméno začíná objevovat v playlistech renomovaných italských DJů čím dál tím častěji a Uto Karem se dostává do širšího podvědomí. Okolo roku 2005 už má jasno v tom, co chce v životě dělat – věnuje se hudbě na 100%, stává se žádaným Djem a začíná studovat obor audio inženýr, který o několik let později zdárně dokončuje. S diplomem na stěně zakládá roku 2007 vlastní label Agile records, jehož hlavním cílem je produkovat a podporovat kvalitní hudbu.

[soundcloud url=“http://api.soundcloud.com/users/33303″ params=““ width=“ 100%“ height=“450″ iframe=“true“ /]

Prodeje se daří, nové desky se jen hrnou a Uto Karem definuje svůj vlastní sound – špetka groovy, špetka techna, špetka vokálů a výsledkem jsou neskutečně zábavné a taneční skladby, ve kterých je krásně čitelný odkaz na dobu, kdy byly italské techno desky váženým a vyhledávaným artiklem, o který se sváděly nelítostné boje v obchodech s vinyly.

Mimochodem víte co mají společného Dubfire, Richie Hawtin, John Acquaviva, Marco Carola a Chris Liebing? Kromě tučných honorářů je to i obliba Uta Karema, jehož tracky se pravidelně objevují v setech těchto velikánů!

Producent, DJ a majitel labelu Agile Recordings vás dokáže zaujmout netradičním deep technem i energickými funky smyčkami. Jeho tracky momentálně patří mezi žádané zboží na labelech M_nus, Sci+Tec, Plus 8, Tronic, Great Stuff a mnoha dalších.

Už víte, proč má tento Ital s anglickým humorem své zasloužené místo v line-upu Citadely?

Aktuální Beatport chart: www.beatport.com/chart/wherever-the-bass-takes-me/133666