Roger Shah v pražském SaSaZu

Roger Shah v pražském SaSaZu

Záležitosti natolik abstraktní a individuální, jež je téměř dokonale nemožné zprostředkovat, a to ať už slovy básníka, obrazy malíře či záběry byť mistrného fotografa. Nakonec je to hudba, do které se podařilo esenci magického bílého ostrova vdechnout tak věrně, až dokáže zamrazit v zádech a v kontrastu s tím rozvinout letní nálady v kterýkoli čas na jakémkoli místě. Přesněji řečeno, je to hudba Rogera Shaha.

Na pódiu ho není možné přehlédnout. S bezdrátovými klávesami v jedné ruce a vždy připravenou vlastní produkci pevně sevřenou v druhé, jeho živá vystoupení přinesla zcela nové zážitky do klubů, arén a na festivaly po celém světě. Jeho nezaměnitelný přístup se letos odrazil v žebříčku Top 100 DJ Magazinu, kam byl zapsán již pátým rokem v řadě, když přistál na pozici č. 84. Jako hudební producent přeměřil výšku mnoha národních hitparád a se sedmi alby a kompilacemi jen v posledních třech letech je dost možná nejplodnějším elektronickým tanečním hudebníkem dneška.

V roce 2008 Shah změnil své jméno, když se zbavil předpony DJ a aktualizoval jej na Roger Shah. Tento tah znamenal odklon od přímočarých DJ setů, které považoval za čím dál více limitující. Četné země po celém světě se následně ujaly role hostitele jeho vystoupení. Zásadní destinace jako Sydney, Ibiza, Argentina, Polsko, Rusko nebo Indie se zachvěly pod jeho show během stěžejních událostí včetně ASOT550, I Love Kiev, Gatecrasher’s NYE a Judgement Sundays. Stejně tak získal v roce 2011 rezidenturu na Ibize v největším světovém klubu Privilege, kde týden co týden hostoval na akci Gatecrasher.

Jeho s nadšením přijatá alba Songbook a Openminded famózně kombinují elektronickou hudbu a akustiku. Singly jako Going Wrong s Arminem van Buurenem a Chrisem Jonesem, Don’t Wake Me Up nebo Who Will Find Me pak přinesly oběma deskám nestárnoucí slávu. Neměl by vám být cizí ani Rogerův maximálně letní projekt Sunlounger, pod nímž vydal v roce 2008 skvělé album Another Day On Terrace, které se okamžitě stalo No.1 holandského žebříčku iTunes napříč žánry a poslalo do světa čtyři nezapomenutelné singly In & Out, Aguas Blancas, Crawling a White Sand. Byl to právě projekt Sunlounger, se kterým začal Roger dráhu live vystoupení.

Budete-li mít aspoň chvilku na slastné zasnění, připravte si čerstvé mojito, cuba libre nebo margaritu a vyhledejte si Rogerovu radiovou show na di.fm nebo stejnojmenné kompilace Magic Island: Music For Balearic People.

Rogerovy remixy jmen jako Tiësto, Armin Van Buuren, Mark Norman, York, Cosmic Gate, Josh Gabriel, Johan Gielen, System F, The Thrillseekers, Solarstone, Matt Darey, Oceanlab, Andain nebo Richard Durand, jsou už jen pověstnou třešinkou na obrovsky letním dortu, a to protentokrát ve srovnání s ostatními úspěchy skoro bezvýznamnou.

Jestli má svět, jak ho známe, opravdu skončit, ať je to rozhodně za hudebního doprovodu Rogera Shaha, a tak zůstaneme uvězněni na věky ve světě jeho – ve světě plném baleárského slunce, azurové vody, nekonečných pláží, jiskřivých drinků a dokonalých harmonií.

Příležitost je jen jediná: 21.12.2012, SaSaZu Praha, End Of The World