Legendární DJ Tonka dorazí v listopadu do Brna

Legendární DJ Tonka dorazí v listopadu do Brna

Šesté pokračování oblíbené párty přiváží do Brna opravdovou legendu elektronické hudby. Mág, na kterém jsme vyrůstali, který do našich srdcí přinesl pravou house music a který je stále a pořád svůj a nic na svém stylu nemění.

Asi jej netřeba nikomu představovat, tak jen vypíchneme několik perliček. Na začátku kariéry hojně spolupracoval s Ianem Pooleym, spolu byli považováni za „Wunderkinds“ německé techno scény. Po jejich rozchodu se v roce 1995 Tonka vrhl na disco-house a trvalo mu dva roky, než se stal německým DJem č.1. Domácí housová scéna patřila jemu a lidé ho milovali. Další věc, co je nutno zmínit, je určitě ta, že Thomas-René Gerlach má doma sbírku více než 40 000 vinylových desek, mezi kterými má i neuvěřitelné unikáty z osmdesátých let. Ty si samozřejmě cení a tvrdí, že je nikdy neprodá. A nutno podotknout, že už nyní mají nesmírnou hodnotu.

Prostě fenomén, který točí desky už pětadvacet let. Zakladatel dvou slavných labelů – Uplifting Records v roce 1997 a Vivienne Records v roce 2000. Jeho jméno patří mezi celosvětově uznávané umělce a s klidným svědomím můžeme říct, že byl u zrodu house-music a breakbeatu v západní Evropě.

Jak už to ale na Dirty Tripu bývá, párty nestojí na jednom jménu, byť jakkoli legendárním. Parket před Tonkou rozehřeje český producent Luis Lamborghini, majitel a zakladatel labelu Naked Records. Ten má za sebou taky dvě desítky let hraní, nespočet releasů a stálou chuť objevovat a tvořit nové věci. Ideální příklad pro brněnské clubbery.

Chybět nebudou ani zakladatelé eventu – v první řadě DJ a producent Nee´o. Zmiňovat jeho předchozí releasy jistě nemusíme, snad jen upozorníme na ten následující u Phunkation, na kterém spolupracoval s Dazym. Druhou půlkou DT crew je pak redaktor rave.cz Carl W, který točí – pěkně postaru – vinylové desky. Vše doplní trojice, se kterými stoupá i padá klubová scéna v 7. Nebi – Quiks, Excubitor a Ivo Hilszek.

Facebook událost: https://www.facebook.com/events/193961020786399/