Paul van Dyk

Paul Van Dyk se po třech letech vrátí do Brna s novým albem From Then On

Naposledy hrál v Brně v roce 2016 a den nato se nešťastnou náhodou zřítil z pódia na holandské akci Armina Van Buurena ASOT 750. Letěl šest a půl metru vzduchem a sanitka jej odvážela do nemocnice s poraněním mozku, dvakrát zlomenou a poraněnou částí páteře a spoustou podlitin a pohmožděnin. Nejhorší však bylo otevřené zranění na zadní části hlavy, které světoznámého Dje a tanečního mága Paula Van Dyka na tři měsíce upoutalo na lůžko a vozík. Kvůli poranění mozku se v podstatě znovu učil chodit a měl i obtíže s mluvením. Díky houževnatosti a bojovnosti se nakonec začal uzdravovat a pomalu se vrátil na koncertní pódia.

 

Své uzdravení potvrdil nejen návratovými koncerty, ale i ohlášením očekávaného nového alba From Then On.

 

V rámci turné k němu se po třech letech zastaví 23. března 2018 v Brně. Vstupenky na vystoupení v Bobycentru jsou od tohoto týdne exkluzivně v prodeji v síti TicketLIVE.

Paul Van Dyk From Then On 2018

 

Pro nové album From Then On připravil Van Dyk vizuální koncept, který nazývá AEON Paula Van Dyka. Latinské slovo znamená život a vitalita a je ústředním námětem celé koncertní show. „,Hudba má jedinečnou schopnost odnést lidi od jejich problémů a zbavit je úzkosti a stresu a tento pocit se snažíme novým koncertním pojetím ještě umocnit,“ láká na turné Paul Van Dyk, který se do Brna těší. „Naposledy jsem tam hrál před svým úrazem. Brno bylo vlastně jednou z posledních akcí, kterou si před tou událostí pamatuji,“ vzpomíná.

 

 

Paul van Dyk strávil dětství v komunistické východní části Berlína v době, kdy ve východním Německu neexistovala téměř žádná klubová scéna. Díky západním televizním kanálům sledoval hudbu za železnou oponou, ze které ho nejvíce zaujali The Smiths a New Order.

 

Po pádu Berlínské zdi v roce 1989 se v Německu začala rozrůstat techno kultura, ale Paul v této energické hudbě něco postrádal a tak se snažil najít něco jiného, nového. A to se mu nakonec podařilo. „Většina lidí považuje nás dýdžeje za pouhé automaty na míchání hudby, kteří se skutečnou živou muzikou nikdy nepřišli do styku a v životě nedrželi v ruce žádný hudební nástroj. Já se považuju v prvé řadě za muzikanta. Ovládám několik nástrojů a také živé hraní mě strašně baví,“ řekl během své poslední návštěvy Česka Paul van Dyk, který proslul i tím, že se kromě hudebních aktivit věnuje politice a sociální sféře. Podporuje dětské charitativní projekty v Indii nebo spolupracuje s německým červeným křížem.

 

Van Dykova koncertní turné napříč všemi kontinenty bývají pravidelně vyprodána, k čemuž jistě přispívá i jeho úspěšná producentská kariéra: spolupracoval s hvězdami jakými jsou Depeche Mode či Justin Timberlake.

Paul Van Dyk se po třech letech vrátí do Brna s novým albem From Then On