Sziget Festival

Deset nových jmen pro Sziget 2014

Sziget se koná na nádherném zeleném ostrově v srdci Budapešti, kde se festivalový pobyt  stává dokonalou letní dovolenou. Organizátoři Szigetu, který je proslulý svým propojením s uměním všeho druhu, spoustou zábavy a nevšedních akcí, již prozradil některá jména line-upu 2014, jako například Queens of the Stone Age, Macklemore & Ryan Lewis, Skrillex, Placebo, Klaxons, Stromae, Calvin Harris, Imagine Dragons, Bastille a nyní ohlašuje další hvězdy.

The Prodigy / Lily Allen / Ska-p / La Roux / Fink / Miles Kane / Palma Violets / Kavinsky / Bonobo / Jagwar Ma

The Prodigy je legenda, která během své hudební kariéry prodala více než 25 milionů desek, a tak právem patří na hlavní podia všech festivalů. Jedna z nejúspěšnějších britských elektronických formací se vrací na Sziget!

Další hvězdou je mladá, energická a extravagantní popová zpěvačka, Lily Allen. Její nejnovější singl “Hard Out Here”, který vydala v listopadu, bude na jejím připravovaném již třetím studiovém albu, které ponese název ‘Sheezus’.

Snad každý popový fanoušek zná La Roux a hlas Elly Jackson. Tato synthpopová dáma a její partner Ben Langmaid, který je současně producent, skladatel i klávesista, společně tvoří jednu z nejpopulárnějších hudebních produkcí nového tisíciletí.

Ska-P, to je oblíbená ska-punková kapela z Madridu. Její projev na pódiu je prostě strhující, a to i po vizuální stránce, což se můžeme přesvědčit na vlastní oči právě na letošním ročníku festivalu Sziget.
Miles Kane, někdejší frontman The Rascals a v současnosti jeden z lídrů The Last Shadow of Puppets, nyní úspěšně rozjíždí svoji sólovou dráhu. Vydal již dvě alba, to nejnovější ‘Don’t Forget Who You Are’ je z loňského roku a vzbudilo ohromný ohlas.

Simon Green, známý jako Bonobo, se zdá být právě na vrcholu svých nemalých hudebních sil. Svým albem z roku 2010 ‘Black Sands’ přesvědčil všechny o svém umění – je to mistrovské dílo, které snoubí jedinečně melodického ducha s ostrými zářezy elektroniky, basů a bubnů.

Palma Violets tvoří jednu z nejslibnějších post-garážových rockových kapel dneška. První singl “Best of Friends”, halasná a rozjařená rockenrolová nálož byla vyhlášena prestižním  časopisem The New Musical Express Písní roku 2012. Muzikant a producent elektronické hudby Vincent Belergey, známý jako Kavinsky, je jednou z nejvýraznějších kreativních postav francouzské elektronické scény. Jeho poslední album “Outrun” sklidilo okamžitě ohromný úspěch, který provází také jeho světové turné “OUTRUN LIVE TOUR”.

Fink, to je britský skladatel známý svými originálními texty, sofistikovanými, romantickými písněmi i charismatickým vystupováním. Během posledních deseti let vydal hned pět nahrávek a se svým albem ‘Perfect Darkness’ před dvěma lety také zavítal na Sziget. Jagwar Ma bude bezpochyby vzrušujícím elementem letošního ročníku “Island of Freedom”. Hudba tohoto australského tria, které tvoří Gabriel Winterfield, Jona Ma a Jack Freeman, bývá označována jako psychedelická dance music, která své publikum vždy zcela uchvátí.

Zůstaňte naladěni i v následujících týdnech, kdy vám prozradíme další jména line-upu “Island of Freedom” 2014.

Zatím ohlášená jména: Macklemore & Ryan Lewis / Queens of the Stone Age / The Prodigy / Placebo / Skrillex /Calvin Harris /Lilly Allen / Bastille / Imagine Dragons/ Jake Bugg / Stromae / Die Fantastischen Vier / London Grammar / La Roux / Ska-P / Tom Odell / Miles Kane / Klaxons / Michael Kiwanuka / Laidback Luke / Darkside / Bonobo / Palma Violets / The Big Pink / Fink / Kavinsky live / Borgore / Jagwar Ma / Brody Dalle / Starlight Girls

Vstupenky v síti Ticketpro nebo ZDE