Beats for Love je druhým nejoblíbenějším festivalem v ČR

Věhlas ostravského festivalu Beats for Love se dostává za hranice Moravskoslezského kraje. Podle hudebních fanoušků je druhým nejoblíbenějším festivalem v Česku.
Festival elektronické hudby Beats for Love získal stříbrnou medaili v žebříčku Bestcoolfest. Ocenění nejlepším českým festivalům uděluje televize Prima Cool. Vítěze si prostřednictvím hlasování vybrala sama veřejnost.

Beats for Love
Už druhým rokem vytvořila televize Prima Cool koncept interaktivní mapy České republiky s desítkami kulturních a sportovních akcí léta, včetně tipů na aktuální festivaly a koncerty. Mezi těmi byly nově vzniklé festivaly stejně jako legendární akce, které v České republice probíhají už přes dvacet let. O nejlepším festivalu rozhodovali přímo návštěvníci jednotlivých akcí, kteří festivaly sami nominovali a pak pro své oblíbence také hlasovali prostřednictvím internetových stránek.
Ostravský festival taneční hudby Beats for Love, který se letos už potřetí uskutečnil v industriálních Dolních Vítkovicích, byl benjamínkem celé soutěže. Ve finálové desítce totiž reprezentoval jasně nejmladší festival, který musel uhájit své místo v těžké konkurenci pověstných akcí jako Let it roll, Colours of Ostrava, Rock for People a mnohých dalších. „Nakonec nás ale hlasy diváků poslaly na druhé místo, čehož si nesmírně vážíme. Je to pro nás důkaz, že jdeme dobrým směrem, a taky obrovská motivace do dalších ročníků,” uvádí Kamil Rudolf, ředitel festivalu Beats for Love.

I díky tomuto úspěchu se festival a jeho zakladatel dostali do hledáčku moravskoslezských patriotů. Kamil Rudolf se stal jedním z řečníků setkání Patrioti Moravskoslezského kraje, kde reprezentoval oblast kultury. Popsal zde svou osobní i profesní cestu od provozování hudebního klubu k organizování největšího festivalu taneční muziky v srdci Evropy.

Kompletní výsledky Prima bestCOOLfest:
1. Místo – Let It Roll 2015
2. Místo – Beats for Love 2015
3. Místo – Rock for Churchill 2015
4. Místo – Hip Hop Kemp
Další finalisté bez jasného umístění: Colours of Ostrava / Rock for People / Votvírák / Sázavafest / Footfest / Keltská noc