Apokalypsa 36 odtajnila kompletní line up

Apokalypsa 36 odtajnila kompletní line up

Dvaadvacátého listopadu roku 2013 nás v brněnském pavilonu P, který se svými parametry řadí mezi největší ve střední Evropě, čeká nejvýznamnější díl halové party Apokalypsa od roku 1999. Na třech pódiích vystoupí víc jak tři desítky djs, z toho mnoho zahraniční headlinerů ve svých tuzemských premiérách.

Naše pocity a Vaše letité prosby přinesly nový elán a vize, jež se předposlední listopadový pátek stanou skutečností. Otočili jsme list a pojali jsme Apokalypsu jako noc, během které se budou bavit vyznavači energického techna i jeho klubových odnoží. Nová éra Apokalypsy nabízí hned několik možností hudebního vyžití a je jen na Vás, jakou formu zvolíte. Na své si přijdou milovníci proklatě zábavného techna, stejně tak jako fanoušci nového soundu a originálního hardtechna, aktuálního minimalu i luxusně pojatého a moderního tech-house. Plnohodnotně obsazená pódia představují spojení tří netradičních mejdanů, které nabízí nesčetné množství hudebních i vizuálních zážitků pod jednou střechou.

Hlavní pódium představí osobnosti, jež dýchají pro techno ve všech jeho podobách a nevypustí ani jedno vystoupení. Jsme přesvědčeni, že svým myšlením, schopnostmi a nadšením dokáží vytvořit přesně takovou atmosféru, která na Vás dýchla při Vaší první návštěvě halové party.

Uslyšíte několik českých premiér, projekty, které diktují aktuální a žádanou podobu techno soundu roku 2013 i tvrdší uskupení, jež tradičně plní zahraniční halovky a festivaly.

Sasha Carassi
Nová krev neapolské scény, která v posledních letech rozvířila stojaté vody techna, byla jasnou volbou vystihující nový model Apokalypsy. Sám Carassi svůj sound označuje jako „Big room techno“ podporovaný takovými labely, jako jsou Drumcode, Harthouse, 8 Sided Dice a mnoho dalších. Po Gary Beckovi je Sasha Carassi dalším apokalyptickým jménem, od něhož můžete očekávat parádní smršť, na kterou se jen tak nezapomíná.

A.Paul
Držitel titulu „Nejlepší portugalský techno DJ“ a otec respektovaného labelu Naked lunch, patřícího již několik let mezi špičku energické a úderné produkce. Existuje jen málo osobností světové taneční scény, které dennodenně pracují na své značce, masivně podporují nové talenty a ženou scénu dál – jednou z nich je právě A.Paul. „Papa nekompromisního techna“, které vás chytne a nepustí.

Joseph Capriati
Miláček českého publika, který si nás získal svým vystoupením na Apokalypse 2011. Elév, který se svým umem a talentem probojoval mezi světovou techno elitu, kterou již v mnoha směrech překonal a nastavil nová pravidla. Joseph Capriati je DJ a producent s nenapodobitelným citem pro hudbu. Osobnost, jejíž sláva roste měsíc od měsíce. Joseph is back!

The Advent & Industrialyzer LIVE
Unikátní fúze staré školy s novou krví zapříčinila před pár lety vznik ojedinělého projektu, z jehož Abletonu vzešly desítky skladeb definujících originální techno sound 21. století.

Cisco Ferreira a Ricardo Rodrigues tvoří nerozlučnou a navzájem se doplňující dvojici, která Vás dostane svým úderným pojetím techna okořeněným nevšedními pasážemi odkazujícími na Adventův sound 90. let i Industrialyzerovo groovy období. Výsledek? Neopakovatelný set plný energie, euforie a efektů, kterému bude možná dvanáctimetrový strop pavilonu P nízký.

Horacio Cruz
Po skvělých ohlasech na vystoupení Davida Moleona jsme se rozhodli představit Vám premiérově jeho stájového kolegu a krajana Horacio Cruze. Ani Horacio nezapře vřelou jihošpanělskou krev proudící jeho žilami, a proto svůj temperament ventiluje skrz trojici gramofonů, kterou mistrovsky drezíruje za pomoci našláplých groovy smyček.

Horacio Cruz – pure energy!

Eric Sneo (E-Drums & Accordion)
Víte, co mají společného akordeon, bicí, Traktor, Ableton a MIDI kontrolér? Společným jmenovatelem je legenda Eric Sneo, který se rozhodl, že všechny tyto nástroje zakomponuje živě do svého setu a předvede tak všem přihlížejícím neskutečně pulsující jízdu, během které zazní tyrolské i africké melodie. Vidět Erica Snea naživo i s celým jeho ansámblem je povinností každého techno labužníka!

Miss Djax LIVE
Saskia Slegers alias Miss Djax hraje již přes 20 let a za tu dobu se stala respektovanou součástí evropských i světových line-upů. Vždy unikátní, vždy nekompromisní, vždy proklatě taneční vystoupení na pomezí ostrého techna a hardtechna pasuje Frau Slegers na pozici nekorunované královny evropské elektronické scény. Apokalypsa dreams come true!

Triple Religion LIVE aka Arkus P. & Robert Natus & Boris S.
Trojice ústředních jmen německé hardtechno scény dala hlavy a samply dohromady a zplodila projekt Triple Religion. Krutopřísný nářez v podání těchto chlapíku byl zatím ke slyšení jen na akcích světového formátu, jako jsou například festival Monegros nebo Awakenings. Nejen proto je nám ctí, že Apokalypsa bude jejich dalším místem činu, které stoprocentně podrtí tím nejlepším, co mohou nabídnout.

Eto & Gab aka Motormorfoses
Zamilovali jste si Pet Duo i Lukase s Fernandou Martins, a proto Vám s radostí představujeme další partnerské duo z Brazílie, které mimo jiné spojuje láska k ostrému hardtechnu – Eto & Gab aka Motormorfoses. Dva mixáky, čtyři gramce a spousta pozitivní energie – to přesně očekáváme ve chvíli, kdy se tento páreček postaví premiérově v České republice za mixáky.

Megamix by Cubevision & Toky
Kladné ohlasy na megamix nás utvrdily v tom, že si zasloužíte další patnáctiminutový nášup osvědčených šlágrů v ohromujícím audiovizuálním pojetí z dílny Cubevision. Těšte se na směsici zásadních skladeb, které patří do síně slávy techna. Režisérem, dramaturgem a tvůrcem mixu bude DJ Toky, jehož vystoupení i mixované kompilace tvořily pilíře české a slovenské scény.

Z českých luhů a hájů se na hlavním pódiu představí rezidentní Nois, patřící do nové vlny českých techno DJů. Zkušenosti z dob vinylů zužitkovává a rozvíjí i v době digitálních technologií a snaží se publiku prezentovat vždy maximum, co současné možnosti nabízí.

Dále premiérově uvidíte české producentské duo Makarov a Spiriakos. Zatímco druhý jmenovaný je všem českým techno fanouškům dobře znám díky svým úspěchům na labelech Naked lunch, Kombination Research a Codeworks, prvního zmiňovaného možná znáte spíše pod přezdívkou The Keeper. Ano, ten Keeper, který patří mezi nejzdatnější techno turntablisty u nás a který se nedávno vydal na producentskou dráhu právě pod přezdívkou Makarov.

ARENA 02 powered by RADOST FX (Tech-house)
Již minulý díl Apokalypsy naznačil, že další dvě pódia jsou pro nás stejně důležitá jako hlavní stage, a proto se jim na Apokalypse s pořadovým číslem 36 dostane doslova přepychového obsazení, kterého se běžný český návštěvník jen tak nedočká.

Arena 02 se ve spolupráci s Radostí FX promění v klubové prostředí nabízející nadstandardní line-up v čele s vyhlášeným zahraničním projektem, který přesahuje standardní možnosti českého clubbingu. Pokud nepatříte mezi příznivce splašeného pojetí techna, Radost FX stage Vám po celou noc nabídne vyšperkovanou alternativu v podobě útulného prostředí plujícího na vlnách klubového techna a tech-house.

Kaiserdisco
Hlavní tváří Radostného pódia bude projekt Kaiserdisco se svým premiérovým vystoupením před českým publikem! Sen mnoha českých clubberů, fajnšmekrů i pořadatelů se stává skutečností a projekt Kaiserdisco vystoupí pod jednou střechou se stájovými kolegy z Drumcodu Sashou Carassim a Josephem Capriatim! Kaiserdisco se letos po několika měsících strávených ve studiu vrátili na denní světlo a chystají vydat nové album, se kterým pojedou turné po celém světě. Připravte se na nálož spojující v sobě prvky techna a tech-house, která se stala celosvětově uznávaným artiklem. Desky Kaiserdisco nechybí v playlistech těch největších světových Djských es a společně s Pan-Pot patří v současnosti mezi nejvyhledávanější a nejoriginálnější projekty klubové scény, přesahující zažité vnímání termínu „aktuální techno“.

Jay Lumen
Druhou zahraniční hvězdou Radost FX pódia bude partykiller Jay Lumen pohybující se na vlně house, tech-house i techna. Lumen pravidelně okupuje přední příčky Beatport chart a ročně za hraním nalétá několik tisíc mil. Upozorňujeme, že jeho sety jsou neskutečně tancechtivé a zábavné!

O kvalitní domácí support se postará nestárnoucí rezident party Elektra – Orbith, činorodý metropolitní DJ a promotér Subgate, který se představil na únorové Citadele, brněnský Andy Smithh, kterého můžete znát především z nekončících mejdanů v klubu 7. nebe a svůj zážitkový set odehraje velmi talentovaný DJ a promotér party Techno Animals Adam Cloud. Pražskou crew dále zastoupí Tousterová dvojice a rezidenti znovuotevřeného klubu Radost FX Marty Fish & Wilda a šanci dostane i talentovaná DJka Nika.

ARENA 03 powered by Minimal people (Techminimal / minimal)
Třetí pódium v pořadí, nikoli však v důležitosti, se nazývá Minimal people stage a představí se na něm dvě věhlasná zahraniční jména. Koncept Minimal people stage se na minulém díle dočkal skvělých ohlasů, a proto jsme aktuální line-up obohatili o persóny, jejichž sound skvěle vynikne právě v intimnějším prostředí za podpory vyšperkovaného zvukového aparátu. Jak už samotný název napovídá, tanečníky čeká celovečerní kontinuum sofistikovaných setů, smyček a nevšedních melodií, které jsou vyhledávaným a nedostatkovým artiklem mezi náročnými posluchači i kolemjdoucími tanečníky toužícími zažít něco nového a neoposlouchaného.

O vytříbený zážitek z elektronické hudby v její nejčistší podobě se postarají dva DJové ze stáje Cocoon ve spolupráci s hlavními představiteli Minimal stage crew.

Dominik Eulberg
Nadšený ornitolog, který se nechává inspirovat přírodou, jejíž zvuky prostupují jeho světoznámými skladbami – kdo jiný než Dominik Eulberg!

Držitel několika ocenění, která si zasloužil díky svému přirozenému talentu, jehož si všimli i DJ Hell, Hot Chip, Tiefschwarz nebo Nathan Fake, pro které Dominik udělal několik respektovaných remixů. Autor čtyř průlomových alb, výjimečná osobnost spojující netradiční prvky a nadšený milovník přírody – to je Herr Eulberg.

Zavřete oči a nechte se unášet samply fauny a flóry na německy precizní techno platformě.

http://youtu.be/onogFmYcIfE

André Galluzzi
Majitel a zakladatel labelu ARAS, jenž během svých začátků v 90. letech prošel formující se německou scénou a pravidelně hrával v klubu Tresor. Současný rezident berlínského Berghainu a Panoramabaru, který proslul svými desetihodinovými výpravnými sety. Čtyřicetiletý rodák z Frankfurtu, který procestoval celý svět a stal se jednou z hlavních tváří Cocoon bookingu – André Galluzzi! Šarmantní DJ a producent a oblíbenec Svena Vätha, který jeho desky pravidelně zařazuje do svých setů.

Koncept třetí stage doplní neúnavný a stále inspirativní Kaisersoze a rezidenti rozjetých večírků pod značkou Minimal people JB &Flesh. Samozřejmostí jsou minimaloví lidé Taada, Sonja, Tokátko, zasloužilý technobijec Ravic, kterému se dostalo po posledním vystoupení na Apokalypse masivní a zasloužené podpory ze strany publika. Nováčkem publika pro třetí pódium se stal talentovaný CallBoy.

http://www.apokalypsa.com